Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów JH3 143 - poszukiwana (proszę o pomoc)


rko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niestety umarła mi skrzynia biegów, w związku z tym poszukuję skrzyni biegów oznaczonej symbolem JH3 143.

Googluje i nigdzie nie ma takiej skrzyni. Jeżeli ktoś miałby namiary na skrzynię o takim symbolu bardzo proszę o info.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

miałem coś podobnego kilka lat temu, nie mogłem znaleźć tego typu skrzyni przez 2 miesiące - ukruszone zęby jednego z kół zniszczyły inne, terkotało wpierw, aż po ok 1000 km strzeliło i przestał jechać ;) na giełdzie w Lubinie znalazłem mistrza z Bielan wrocławskich, który mi to zrobił za 1300 zł z gwarancją 6 mies (plus koszt demontażu skrzyni). 30 tys km i odpukać działa :)

Może warto poszukać w Wawie magika od naprawy? Zwłaszcza, że jak kupisz używaną, to też kij wie, co w niej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj koniecznie po symbolach- kup od MII 1.6 i będzie dobrze.Nie ma na nie jakiegoś dużego popytu to i tanio wyrwiesz.Poczytaj sobie jeszcze tu :www.skrzynie.com.pl I o ile mnie pamięc nie myli to i 1.4 i 1.6 to a sama skrzynia-gdzies na forum była taka tabelka....

Edytowane przez p.zyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ilość skrzyni w megance przyprawia o ból głowy, osobiście kupiłem 3 różne od silnika 1.6 16v (na szczęście mogłem oddać, bo nie pasowały), aż się napatoczyłem na konkretny model - dostałem kod skrzyni z ASO, po podaniu VIN.... tak więc trzeba kupować tę konkretną (wybite na niej jest), ale faktycznie nie każdy o tym wie i opisuje po prostu do takiego silnika i tyle.

 

BTW - jeden handlarz skrzyniami spod Wrocławia nawciskał mi, że skrzynia funkiel-nówka-nie-śmigana, a jak pojechałem, to się z niej wysypywał piasek!!!!!, jak wyjął z jakiegoś szemranego magazynku w szopie :) na darmo 200 km zrobiłem....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ilość skrzyni w megance przyprawia o ból głowy, osobiście kupiłem 3 różne od silnika 1.6 16v

Do MII? W M1 rzeczywiście było kilka-różniły się mocowaniami ale w MII 1.6 mimo że rozebrałem kilka różnic nie widziałem może przez to, że podobne roczniki były?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!