Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki z silnika


damianboldon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis po odpalenia mojej megi uslyszalem dziwny dzwiek spod maski tak jakby cos ocieralo obijalo w okolicach paska napedowego, dodam jeszcze ze rozrzad byl wymieniony, rolki itp oprocz pompy wody. Czy moze ktos ma jakies sugestie co to moze byc?

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kolego pompa wody nie byla zmieniana bo mechanik stwierdzil ze byla zmieniana i nie ma sensu zmieniac, dodam ze auto przez ostatni czas stalo nie urzywane, aktualnie jestem w niemczech i auto jeszcze musi dojechac do domu 1200 km.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założony został nowy rozrząd, a pompa nie wymieniona była, to łożysko w niej mogło zrobić sobie papa, przy ponownym naciągu paska rozrządu. Nie ma co oszczędzać przy wymianie rozrządu na pompie, bo to się potem mści. Ewentualnie jeśli jesteś pewien tej pompy wody, to mogło "zastać" się łożysko od alternatora (fiaty taką mają wadę fabryczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasluchiwalem alternator i nic nie slyszalem aby cos z niego niepokojacego dochodzilo, chyba ze faktycznie lozysko sie rozsypalo na pompie wody

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto filmik z tym dziwnym dzwiekiem,

 

Dodano: 17 lut 2015 - 20:30

 

tutaj jest filmik z tym dzwiekiem

jestem aktualnie teraz w Niemczech, mam do przejechania 1200 km czy mogę wracać moję Meganą z takimi objawiami ?

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, nowe zdania piszemy z dużej litery. damiar

 

Dodano: 23 lut 2015 - 11:54

Wszystko juz wiadome co yo za dzwiek z silnika, padla pompa wody, koszt naprawy w Niemczech to okolo 750 euro....

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wymieniałem rozrząd, to za nową pompę dołożyłem 120 zł....

Może ta cena 750 eur to za komplet - po niemiecku robocizna i rozrząd z pompą...i tak masakra....

 

BTW co do dziwnych dźwięków:

Od jakichś kilku tygodni moja 1.6 16v też dźwięczy dziwnie - taki metaliczny dżwięk, jakby tarcie jakichś kółek o siebie. Jest do dość donośne, słychać wyraźnie podczas jazdy i na jałowym - dźwięk zmienia natężenie wraz ze wzrostem obrotów, ale również na jałowym (i ze sprzęgłem) faluje (dźwięk, nie obroty) - czyli nie jest wprost powiązany z obrotami silnika. Silnik pracuje równo i bez zastrzeżeń.

Czy powinienem się obawiać tego dźwięku? jakieś sugestie?

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik w niemczech Niemczech wyliczyl za pompe wody 130 euro plus podatek i 6 godzin roboty po 75 euro.

 

a co do Twoich dzwiekow to mozna gdyba i to nic nie da, najlepiej podjechac do jakiegos mechanika niech posłucha itp, majatku nie zapłacisz.

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, proszę zacząć stosować się do regulaminu forum i uwag moderatorów. Jeszcze jedno naruszenie i będzie forum w wersji demo. damiar

 

Dodano: 23 lut 2015 - 19:41

Przepraszam bardzo za moje błędy, od teraz będę pisał poprawnie.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!