Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydajniejsze wtryskiwacze do 1.9 dci ?


olek_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

To mój pierwszy temat na forum megane, jednocześnie chcę serdecznie przywitać.

Mam pytanie dotyczące mocniejszych wtrysków do Silnika 1.9 dci 125 km *okrojone 130 km na rynek francuski.

Auto aktualnie dysponuje mocą nieco ponad 160 koni mechanicznych, w planach IC, wydech oraz inne turbo.

Widziałem już kiedyś taki projekt w lagunie dci 102 km, skrzynia 5b. Paliwo skończyło się przy ok. 180 koniach, dlatego nie chciałbym analogicznej sytuacji u mnie choć osprzęt jest inny.

 

Czy ktoś przerabiał kiedyś taki temat ?? Czy jakieś wtryskiwacze pasują P&P ??

W 2.0 dci widziałem SCENICA na seryjnych gratach zestrojonego na 200 KM/420 Nm i więcej też nie planowałbym osiągnąć w moim.

Sądzę,że skrzynia biegów nie da rady a tutaj także nie mam pomysłu czy np. podejdzie skrzynia z 2.0 dci.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz sugestie czy projekt ma sens w ogóle.

Dodam, że samochód posiada jeszcze filtr DPF (myślę, że usunę w najbliższym czasie) oraz nie zaślepiony EGR (jest wyłączony programowo)

Samochód z 2006 roku, pierwsze turbo, wtryski i sprzęgło z dwumasem :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

post-78679-0-83599800-1430820494_thumb.jpg

Edytowane przez olek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli masz dobrych magików od wtrysków to mogą zostać stare, wystarczy że podniesie się im dawkę główną (mechanicznie przez regulację na stole). Ja mam 1.9 dCi 120KM seria i na wszystkich seryjnych gratach uzyskałem 167KM i 360Nm. Teraz będę składał drugi silnik na 200KM + ale to w wolnym czasie dopiero. DPF trzeba usunąć bo przy takim zwiększeniu mocy zaraz się zapcha. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odwiedź ich :mrgreen: sam robiłem tam program w vectrze i polecam :D

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/176649-astra-h-caravan-by-bear-familia/page-9

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

tak to jeździło jak miało 211KM

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

ok zaraz to sprawdzę i dam znać, akurat mam chwilkę idę do autka, i po próbie na ręcznym hamulcu cofając ani zero drgań, jedynie przy odpaleniu minimalnie a potem nic

ok zaraz to sprawdzę i dam znać, akurat mam chwilkę idę do autka, i po próbie na ręcznym hamulcu cofając ani zero drgań, jedynie przy odpaleniu minimalnie a potem nic

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5,9 oraz pkt. 6 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli masz dobrych magików od wtrysków to mogą zostać stare, wystarczy że podniesie się im dawkę główną (mechanicznie przez regulację na stole). Ja mam 1.9 dCi 120KM seria i na wszystkich seryjnych gratach uzyskałem 167KM i 360Nm. Teraz będę składał drugi silnik na 200KM + ale to w wolnym czasie dopiero. DPF trzeba usunąć bo przy takim zwiększeniu mocy zaraz się zapcha. Pozdrawiam

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

jak udało się to osiągnąć? sam byłbym zainteresowany u siebie takim wynikiem proszę o kontakt.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5,9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!