Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie wyłączenia auto klimy. Czy jak na wyświetlaczu nie ma napisów AUTO i AC to znaczy że klima (chłodzenie lub grzanie ) jest wyłączona ? Pytam bo wtedy jak reguluje się temperaturą to można odczuć zmiany temperatury nawiewu (na cieplej lub zimniej) i czy to jest w tedy tak jak w autach bez klimy że jak damy na cieplej to jakaś przepustnica pobiera ciepło z silnika a jak damy na zimno to z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima (układ chłodzenia) pracuje tylko jak na wyświetlaczu jest AC. Może się zdarzyć ze w trybie AUTO chcesz obnizyć temperaturę a komputer stwierdzi ze wystarczy wpuścić chłodniejszego powietrza z zewnątrz to tak zrobi, jeżeli zaś kopmputer uzna że powietrze na zewnątrz jest nie wystarczająco chłodne to zalącza dodatkowo sprężarkę sygnalizując zapaleniem AC. Jeżeli tryb Auto jest wyłączony to sprężarka się nie załączy i tempertaura regulowana jest jak dobrze opisałeś tylko wymianą powietza z zewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A jak to się ma do grzania a konkretnie do włącznia nagrzewnicy. Czy równiż jak nie ma AUTO i AC to ciepło idzie tylko z silnika, bo wtedy przy krótkich odcinkach dojazdowych (około 2km) w zimie silnik sie nie zagrzeje a ciepło z kądś dmucha i słychać jak pstrykają przekaźniki (chyba od tej nagrzewnicy ale nie wiem na pewno). A skoro nagrzewnica grzeje to bierze prąd i akumulator siada, a auta nie ma sensu grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie w to, że w scenicu jest jakies dodatkowe grzanie. Standardowo nagrzewnica zasilana jest płynem chłodniczym i wpięta jest w mały obieg układu chłodzenia silnika. Regulacja polega na otwieraniu i przymykaniu zaworu który steruje przepływem płynu przez nagrzewnicę. U mnie wskazówka od temperatury podnosi się gdy płyn chłodniczy ma ok 40 stopni C. Tak więc wskzówka pokazuje zimy silnik ale ciepło juz z nawiewów leci.

 

Sa silniki które mają grzałki płynu chłodzoącego żeby przyśpieszyć nagrzewanie silnika. Znane też są grzałki w miskach olejowych w autach ze skandynawii, które podłącza się do zewnętrznego źródła zalsilania (230V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakies dogrzewanie ,jak podnosisz temperaturę na wyświetlaczu to silnik podnosi obroty i odwrotnie pojeździj trochę zagrzej silnik ustaw na 17 18 c i podnoś tem . silnik podniesie obroty a sprezarki nie wl. i odwrotnie obnizaj to obroty spadna u mnie nawet po okolo 2,3 min juz leci cieple powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!