Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż siłownika centralnego lewe tylne drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze - pomóżcie, bo utknąłem.

Przejrzałem manuale, ale wychodzi, że tak "daleko" nikt jeszcze nie był.

Chodzi o lewe tylne drzwi w Megane 1 Ph 1 mojej Mamy.

Problem w tym, że padł mi siłownik centralnego znajdujący się w module zamka lewych tylnych drzwi.

Tapicerka zdemontowana bez problemu, 3 torxy z tyłu drzwi wykręcone, klamka zdemontowana i odpięta, odłączone cięgno klamki wewnętrznej i ... zostaje linka łącząca "słupek" zamykania z zamkiem. Czy to się w ogóle demontuje od strony zamka? Ten bowden wchodzi jaky w plastikowy biały, mocujący lejek z nacięciem osadzony na obudowie zamka, który wygląda, jakby się go dało wysunąć z obudowy metalowej zamka ale ... no właśnie - nie da się. Czy trzeba to zrobić na zasadzie siła x gwałt, czy wymontować linkę od strony przekładki kierunku przy słupku i potem na zasadzie jej elastyczności próbować jakoś to przepchnąć nie demontując od strony zamka?

 

No i pytanie natury ogólnej jak już wszystko mam w ręce i względnie to "lata" to finalnie zamek "wyciąga się" za prowadnicą (patrząc od środka, czyli bliżej zewnętrzego poszycia auta), czy przed prowadnicą (czyli od tej strony, po której prowadzi wspomniana wyżej linka? Jak to wyjąć z drzwi?

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bowden wchodzi jaky w plastikowy biały, mocujący lejek z nacięciem osadzony na obudowie zamka

Chyba domyślam się o co chodzi ;)

Napisane tak, że czytałem parę razy zanim zrozumiałem o co Ci chodzi.

Cięgno od klamki do zamka wchodzi w ucho na zamku i jest zabezpieczone taką plastikową klamerką. Klamerka jest włożona w ten sam otwór co cięgło i jednocześnie opasuje go, z jednej strony ma nacięcie, wystarczy go przekręcić o 90°, prostopadle do osi cięgła i uwolnisz cięgło.

thumb_hosting_zdjec_1434565831__zamek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Niestety to nie jest to.

Element który zaznaczyłeś (3) to mocowanie cięgła klamki wewnętrznej od strony zamka - z tymi dałem sobie radę bez problemu, bo znam trick (wiem też, że łatwo pękają ;-) ).

Chodzi mi o przewód w pancerzu (taki jak w hamulcach rowerowych), który łączy element 2 z zamkiem 5. Na tym rysunku go nie ma :(.

 

Odnośnie demontażu zamka - dowiedziałem się już w międzyczasie, że niestety aby go wyjąć z tylnych drzwi, trzeba wyjąc prowadnicę (tylną) oraz szybę, zatem to robota na dłużej.

Jak wymontuję prowadnicę, to wtedy nie będzie problemu z tym bowdenem - powinien być na tyle elastyczny że bez demontażu mocowania z przodu pewnie da się wyjąć cały zamek.

 

Pozdrawiam,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyjąc prowadnicę (tylną) oraz szybę,

Prowadnicę pewnie tak, ale czy szybę, nie jestem pewien. Podnieś szybę do samej góry i spróbuj wyjąć prowadnicę, oczywiście wcześniej ją odkręć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Może komuś się przyda.

Wymieniałem jakiś czas temu siłowniki w prawych i lewych tylnych drzwiach, zamek wyjąłem w całości bez demontażu prowadnicy.

Wystarczyło odkręcić śrubę mocującą, sprawne ręce i zamek wychodzi, trzeba po prostu go wyciągnąć patrząc na jego kształt i starając się przepchnąć go między zewnętrzna blacha a prowadnica...

Mi cała operacja zajęła w jednych drzwiach 25 minut z czyszczeniem i smarowaniem zamka...

Pozdrawiam! I życzę powodzenia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!