Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

POMOCY! dziwna historia,renia rzucila palenie


Rekomendowane odpowiedzi

Wiam!

jestem posiadaczem meganki 1.4 ,pare dni temu jechalem niczego nie podejrzewajac az tu nagle silnik zdechl.Rozrusznik normalnie kreci ale nie zapala, do tej awari doloczylo sie pare innych i tak nie dzialaja kierunki i wycieraczki.Przepatrzylem bezpieczniniki styczniki i wszycho wydaje sie byc ok.

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze :?: a co mogę dodać od siebie:

-masa silnika raczej jest jak rozrusznik kręci jednak można sprawdzić i poprawić styki

-sprawdź jak kontrolka immo i czy pojawia się iskra na świecy.

-posłuchaj czy działa pompka paliwa

-sprawdź pasek rozrządu jeżeli istnieje podejrzenie że mógł się skończyć wcześniej.

-stacyjka oczywiście zapłon włącza? co do bezpieczników to należy pamiętać o tych w komorze silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak dziwna sprawa bo kontrolka immo od poczatku nie dzialala,bezp w komorze silnika ok i , pasek sie nie skonczyl a iskra raczej jest bo probowalem go starterem(tym w spreyu)i jakby zalapywal takze chyba pompa paliwa nie dziala ale o co chodzi z reszta bo nie ma kierunkow i nie dzialaja wycieraczki a to wszystko stalo sie jednym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zanim będziesz patrzył na pompę to sprawdź czy dochodzi do niej napięcie bo to może być zanik napięcia na jakimś łączeniu i nie potrzebnie narazisz się na wymiany. bo może to ten sam układ zasila kierunki i wycieraczki i dlatego z braku napięcia pompa też nie odpala i przez to auto. i sprawdź czy nie wyskoczył ci wyłącznik bezwładnościowy bo on wyłącza dopływ napięcie i dopływ paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam !

Mam renault megane 1.6 8v z 97r, moj problem polega na tym ze nie moge uruchomic silnika.Otwieram auto pilotem w kluczyku .przekrecam kluczyk w stacyjce i na ulamek sekundy auto odpala .Czerwona kontrolka na srodku gasnie. ale caly czas miga zolta po prawej stronie z takim symbolem ///.na moment odpala zanim ta kontrolka zacznie migac.Na ten ulamek sekundy udaje sie uruchomic jak kontrolka ta czerwona na srodku i ta zolta pala sie ciagle.Zauwazylem ze jak od srodka zamkne sie w aucie pilotem i czerwona miga wolno i wlacze zaplon to ta zolta po 2-3 sekundach gasnie na stale .prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.nadmienie ze bylem autem w aso i powiedzieli mi ze komputer trzeba wymienic,pech chcial ze aktualnie jestem w szwecji i ne bardzo wierze w umiejetnosci szwedzkich wymieniaczy czesci.POZDRAWIAM I PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW W PISOWNI

 

Przeniosłem do istniejącego. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne zachowanie kontrolki IMMO (czerwonej) dało by mi do myślenia i próbował bym odpalić auto drugim kluczykiem lub zaprogramować ponownie stary. (program do generacji kodów i opis przyuczenia w tym temacie http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=337&a...c&start=240 )

dalej tak jak pisałem wyżej do sprawdzenia masz: "posłuchaj czy działa pompka paliwa " czy podaje benzynę.

No i tradycyjnie wykręć dla pewności świece i będziesz wiedział czy pojawia się na nich iskra. Żółta kontrolka to potocznie EKG( i właśnie powinna gasnąć 3 s po włączeniu zapłonu) jeżeli nie to wskazuje na usterkę elektroniczną lub układu wtryskowego. Mogą to być np cewki ale to nie będziesz miał iskry na świecy wtedy.

Aha i odczep wtyczkę od komputera (w komorze silnika i przeczyść jej styki) Śniedźenie ich powoduje duże problemy również z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka z symbolem /// (czy coś takiego) jest od błedu/uszkodzenia komputera.

Kiedyś miałem podobną sytuację. Cały czas migała kontrolka komputera i samochód nie chciał zapalić. Pomogła wymiana bezpiecznika od komputera (chociaż przepalony nie był!!!). I jak reką odjął. :) Bezpiecznik jest w skrzybnce w kabinie, najmocniejszy ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!