Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik bierze (bardzo)dużo oleju.


pc131

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Od ok 3 miesięcy mój Scenic 1.9 DCI 120KM 2003r bierze (bardzo)dużo oleju. Przed wymianą oleju, już był niski stan. Po wymianie przejechałem 700km i musiałem dolać 1L. Kilka dni temu wróciłem z podobnej trasy ~650km i musiałem dolać litr. Niski stan na bagnecie i komunikat TOP UP OIL LEVEL. Byłem w Feuvert i nigdzie nie zauważono wycieku oleju z silnika, usłyszałem też że gdyby turbina brała olej to by był czarny dym spod maski..?

Miałem regenerowaną turbosprężarkę ok 30 tys km wstecz. Obecny przebieg to 168 tys km.

Czasem jak mocno wdepnę, żeby wyprzedzić to w lusterku widzę ciemniejszy dym. No ale nie były to takie białe chmury, kiedy kończyła mi się turbina.

Usłyszałem już ok rok temu od mechanika, że mój silnik ma dosyć duże przedmuchy i przydałby się remont. Brak wycieków oleju i jego znikanie pewnie to teraz już oznacza. Obecnie przedmuchy są nawet, jeśli odkręcę korek wlewu oleju.

Czy ktoś z forumowiczów miał już taką przypadłość i może mi polecić rozwiązanie (remont czy wymiana) albo jakiś dobry warsztat, który to zdiagnozuje przed?

Załączam zdjęcia, gdzie było dużo oleju. Pisałem, że w Feuvercie powiedzieli mi, że nie ma wycieków silnik, ale kazali mi go wymyć z tego stanu na zdjęciach, przed sprawdzeniem i wymianą oleju.

 

Cięcie

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , bierze olej, ale tylko troszkę ponad normę :)

Ja kiedyś walczyłem bezskutecznie z ASO, jak jeszcze na gwarancji Megi 2 dci 1,5 brała do 5 litrów oleju między przeglądami .

Dowiedziałem się w ASO że norma to do 0.7 litra oleju na 1000 km. Ale czad.

Więc zgodnie z tą normą , między przeglądami ( co 30 tys km) mógłbym dolewać nawet 20 litrów oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault nie jest tu wyjątkiem, fiat, alfa, opel przewidują że silnik może zużywać do 1kg na 1000 km :)

 

A co do twojego tematu, jak sam mówisz że mechanik rok temu to już stwierdził to pewnie pierścienie są już słabe i olej będzie brał.

Sam już zdiagnozowałeś że przedmuchy są, więc jedyna opcja to pojechać na sprawdzenie ciśnienia sprężania. Przy czym należy uważać na jedną bardzo ważną rzecz przy sprawdzaniu ciśnienia sprężania, wiele mechaników nie ma o tych chyba pojęcia, przy sprawdzaniu ciśnienia olej potrafi skutecznie uszczelnić cylinder i ciśnienie na manometrze może być dobre, miałem kilka takich przypadków, a mimo wszystko pierścienie będą słabe

 

I tu dalej 2 wyjścia albo robić pierścienie, panewki, nowa uszczelka pod głowicę i pewnie rozrząd od razu albo kupić 2 silnik i robić rozrząd, panewki i nie mieć pewności co do pierścieni. Musisz sobie to przeliczyć co Ci taniej wyjdzie i co Ci się bardziej opłaca. Ja bym wolał robić swój silnik i mieć go pewnego. Zależy ile chcesz jeździć swoim samochodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!