Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

przeleciałem całą zakładkę "zawiszenie" i nie znalazłem nic na temat problemu z jakim się borykam, mianowicie: podczas pierwszych 10-15 km wykonywanych w godzinach porannych czyli gdy wszystkie elementy zawieszenia w tym amorki są zimne w mojej megi jadąc po nierównościach niesamowicie stuka... sprawdzałem na szarkpakach, wymieniłem poduchy silnika i nic... dalej stuka. stuki sprawiają wrażenie jakby przejechać po tarce:), szególnie wyczówalne są jak autem zacznie bujać ( przód- tył). myślałem też o wibracjach przenoszonych z tłumika... ale po dokładnym sprawdzeniu - odpada.

i tu dzisiaj po kolejnej wizycie na stacji diagnostycznej, diagnosta ponownie szukając pośród gumowych elementów nic nie znalazł ale po dogłębnej analizie stwierdził , że będą to amortyzatory!! wytłumaczył mi jak działa amor... jak jest zimny i jest w nim prawdopodobnie woda i utrudnia przpływanie oleju w amorze... a po rozgrzaniu amor działa w miarę prawidłowo- stuki są rzadko wyczuwalne...

co sądzicie o tej diagnozie? czy mogą to być amorki?

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... szczerze mam juz dość swojego auta :-x Ja mam świetny test pod blokiem gdyż stawiam auto pod oknem a 20m dalej mam 2 progi betonowe. I tak samo jak odpale auto po nocy ..wyjeżdżam z parkingu zjeżdżając z krawężnika słychać zgrzyt/stukot w przednim zawieszeniu. Po chwili przejeżdżam przez progi ..to samo :-x hałas jak nic. Ale jak przejade trochę kilometrów to owe stuki/zgrzyty na tych samych progach zanikają. I w sumie luzik. Zawieszenie mam całe nowe ale teraz to już mam gdzieś ten samochód, znów poszły łożyska (wymieniane rok temu), znów jakieś inne stuki, z tyłu też coś wyje ..belka(robiona) albo łożyska. Na postoju kręcąc kierownicą też straszne zgrzytanie/chrupanie, obroty spadają, jak spadną za nisko to coś bardzo szybko postukuje. Szału idzie dostać ..aa jeszcze niedawno wszystko było cacy. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam super,na drobnych nierównościach mam delikatne stuki z zawieszenia.Wymieniałem amory,gumu na wahaczach,łożyska na amorach,wszystkie gumy silnika. Dzisiaj jeszcze raz łączniki stabilizatora na mniejsze,tzn 23 mm zamiast 25 (sasica) i jest trochę lepiej.... trochę... Może macie pomysł co jeszcze? W planach mam wziąć wolne w pracy i pojechać do mechanika- rozebrać kolumny macphersona i kazać wymienić wszystko co gumowe - tylko proszę podpowiedzcie co???? Ktoś kiedyś pisał o gumach na amorach - gdzie to jest ( 1.4 16V) ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!