Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolor świec


rumcajs21

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem się może tak zdarzyć, że kompresja jest tylko minimalnie obniżona, ale jednak wpływa to na silnik.

Dziurawy układ wydechowy jak najbardziej ma wpływ na pracę silnika.

Widać, że sonda pracuje, ale może warto ją podmienić chociaż na inną używaną, żeby sprawdzić jakie będą tego efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik środkowy z tego co specjalista stwierdził jest rozsypany w środku. Podobno oprócz trzaskania nic się dziać nie powinno choć potem dodał, że nie wie co jest w środku i czy auta np. nie dusi. Ale z mocą nie mam żadnego problemu autko ciągnie jak szalone do przodu.

O której sondzie mówimy przed czy za katalizatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem wykres pracy obu sond i ta przed katalizatorem ładnie pracuje więc chyba powinna być oki? Nie wiem jak powinna się zachowywać za katem bo ona często stoi na jednym poziomie i czasem tylko rusza.

Byłem u szanowanego na śląsku speca od wydechów i on stwierdził, że właśnie tłumik środkowy jest rozsypany w środku. Faktycznie jak w niego stukał (byliśmy pod autem) to ewidentnie coś w nim dzwoniło. W jaki sposób mogę sprawdzić czy się katalizator nie rozsypał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mi się kończą pomysły.

Podaj jaką masz kompresję na zimno z olejem i bez, a potem na ciepło.

Pamiętaj, że cewki są łączone szeregowo, 1-4 i 2-3, więc dwie łączone razem muszą być identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może źle napisałem. Chodziło mi to, że jak kupowałem auto to wymieniłem dwie cewki, potem dokupiłem jeszcze jedną więc została mi tylko ostatnia którą wymieniłem w piątek. Obecnie więc mam wszystkie cewki BERU ZS052. Wymieniłbym jeszcze świecie ale, żeby wywalić prawie 200zł na świecie mi się nie uśmiecha jeśli niczego to nie zmieni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w instrukcji serwisowej podany jest dokładny model do tego silnika firmy NGK. To się chyba rzadko zdarza, że nie renault jakiś tam numer tylko ewidentnie konkretny model świec platynowych NGK PFR6G-9. Taką świecę K20TT można kupić za poniżej 8zł, tylko pytanie czy ona w tym silniku da radę. Z katalogu powinna być taka K20PR-U i ta też jest tania spokojnie można ją kupić poniżej 10zł. I bynajmniej je jestem snobem, żeby wywalać nie wiadomo ile na świece tylko pytanie czy jak Renault podaje ewidentnie, że mają być świece platynowe i to konkretnie takie to czy mogę założyć zwykłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyć zwykłe, tylko trzeba je wtedy częściej wymieniać.

Pierwsze Laguny z tym silnikiem miały zwykłe świece i wymianę chyba co 30, albo 60 tyś km.

W późniejszych autach z tym silnikiem podawano już świece z elektrodą platynową i wymianą 90 lub 120 tyś km.

Świeca K20TT jest z katalogu Denso dla silnika F4RT.

Świece TT i PR-U różnią się kształtem elektrod, ta pierwsza ma wzmocnione obie elektrody, a druga elektrodę zewnętrzną w kształcie litery U (rowek).

Obie te świece są między sobą wymienne, świece TT są bezpośrednim zamiennikiem świec platynowych i irydowych.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!