Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik szarpie na wolnych obrotach


siniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Mam problem z megane II, 1,6 benzyna. OD dłuższego czasu mam problem z szarpaniem silnika na wolnych obrotach. Samochód ma moc, normalnie się rozpędza, jednak na wolnych obrotach bardzo szarpie silnikiem. Zacząłem od świec, po wymianie drgania są nadal, ale mocno się zmniejszyły. Następnie sprawdziłem wszystkie cewki, też są ok (jednak po wyjęciu cewki 1 silnik nie gasł i tam jest jakiś problem - wypadanie zapłonu na 1 cylindrze czy coś takiego). Mechanik jak sprawdzał te cewki i wtryski wykrył brak ciśnienia na 1 cylindrze. Okazało się, że silnik do rozbiórki. Zrobiony silnik kompletnie (głowica, uszczelka, uszczelniacze itp). Po zmontowaniu i zagrzaniu do 90 stopni silnik zaczął wariować jeszcze gorzej niż przed robotą! Sprawdzał ciśnienie jest idealne, robota silnika na pewno dobrze zrobiona, ale już nie mam pomysłu co dalej. Zdjął rozrząd, ustawił go od nowa i dalej temat nie znika, przepustnica w porządku... Znalazł gdzieś na jakiś stykach jakiś zielony nalot, wyczyścił styki i zniknął błąd "czujnik położenia wałka rozrządu". Silnik jednak dalej wariuje, ale błędu już żadnego nie pokazuje... Twierdzi, że to wina gdzie przy sterowniku komputera, ogólnie gdzieś w tej elektryce bo puszka sterownika była już wcześniej grzebana (miała pourywane uchwyty mocujące). Jednak samochód stoi już ok miesiąca i dalej nie mogę go naprawić. Ma ktoś pomysł co jeszcze można zdziałać? Przepraszam, jeśli coś napisałem niejasnego bądź coś przekręciłem - nie znam się za bardzo na mechanice, to co pamiętałem to ująłem w poście... Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!