Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


PadakaMegane

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie wiem.

NGK miałem zjedzone wszystkie 4 w różnych odstępach czasu, niebieskie Janmory też zostały zjedzone w całości.

Co ciekawe dwa Janmory zostały zjedzone całkowicie, tak że zostały tylko same gumowe końcówki.

Na Sentechach widoczne były ślady zębów (chyba tylko na jednym kablu), ale nie zostały przegryzione i izolacja nie była naruszona.

Widocznie są niedobre i na szczęście nie smakowały zwierzakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fauna bywa kapryśna. Kilkanaście dni temu (centrum Poznania) koledze który parkuje na firmowym parkingu kuna wlazła pod maskę (nie mam pojęcia jak) i zeżarła prawie całą podbitkę. Szczęście że do kabli się nie dostała (Mazda 6) Ładne toto zwierzątko ale kapryśne i żarłoczne bardziej od mojej kobiety przed/w trakcie okresu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla mnie one wygladaja identycznie. Obroty wysokie bo polamal sie silnik krokowy plus wymieni mi rure ktora juz nie nadaje sie do uzycia. Doleje plynu i zobaczymy kiedy znowu cos sie zepsuje.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 21 wrz 2015 - 13:11

Sprawa sie wyjasnila. Przyspawana poduszka silnika i przy zabce silnik uderzyl w kabine i pekl silnik krokowy. Rura wyczyszczona dziala na gazie, auto plyn dolany za 20zl. Zobaczymy jak dlugo bedzie bez awarii. Nowa poduszka zamowiona wiec na dniach mi wymieni.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w kolejnym problemie.

Mianowicie defacto.

Po ostatniej wymianie poduchy i podładowaniu aku, przejechałem 60km i co?? I znowu problem.

Pojechałem po zakupy, wracam do auta i auto już amen. Zrobiłem jak poprzednim razem na 4 biegu pprzepchałem go parę metrów i rozrusznik się odblokował. Niestety auto już nie odpaliło bo zakręcił jeden obrót i jakby aku doszczętnie wyczerpane. w padaczce od razu włączał się immo więc na pych nie szło. Klemów nie mam i dopiero jutro odpalę go na krótko. Niestety stało się to już 3 raz stąd moje pytanie. Co jest przyczyną?? Od czego zacząć??Jak sprawdzić czy alternator ładuje te aku bo nie wierzę że aku się rozładuwuje co tydzień :x Czyżby kolejny wydatek 300zł na aku?? Alternator widzę można za 50zł kupić ale czy to to?? Mam problemy ze elektryką więc może masa gdzieś bije i zabiera prąd z aku?? Od czego zacząć po jutrzejszym odpaleniu go na krótko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem sprawdzisz ładowanie na klemach akumulatora, a dlaczego nie miałby się rozładowywać w ciągu tygodnia akumulator, bez problemu w ciągu paru godzin może klęknąć jak masz gdzieś działającego pożeracza prądu.

A co do kupna aku to wolałbym teraz kupić najtańszy (z korkami) za połowę ceny z najdłuższą gwarancją (przeważnie dwa lata; w czasie gwarancji padnie to wymieniasz) i nawet jak walnie to nie będzie mi go szkoda, kupię następny a jak pożyje dłużej to tylko mój zysk. A ile wytrzyma nowy to już loteria i nawet te drogie nie dadzą ci pewności ze podziałają tak długo jak te co kiedyś były produkowane. Obecnie jest polityka aby produkować wszystko aby przetrzymało gwarancję a potem... :P

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano podczepiłem pod aku jakiegoś pana ale nic nie pomogło. Zakręcił tak samo ale nic(kręceniem nie można tego nazwać). Boje się że to coś na instalacji elektrycznej jest.

 

Dodano: 02 paź 2015 - 16:31

Wszystko jasne. Aku po raz kolejny wyczerpane doszczętnie. Znajomy posprawdza miernikiem czy aby na pewno nie jest już dead. W sumie to nie wiem czy nie za mały bo ma 44ah a widziałem na forum, że polecany jest 55ah. Btw. Jestem ciekaw jak przy codziennej jeździe aku wyczerpało się w 2tyg :x ?? Może jakieś przebicie to robić czy coś pożera nieustannie prąd?? No nic problem rozwiązany pozostało jeszcze ogromne spalanie gazu.

Edytowane przez PadakaMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz krótkie trasy to aku może nie być odpowiednio doładowany, dodatkowo jeżeli gdzieś masz nadmiarowy wypływ prądu i gotowe.

Jeżeli wyjdzie że aku jest już do wymiany ze starości/sypnął się to problem rozwiązany. Jak nie to trzeba brać miernik i sprawdzać który odbiornik pobiera prąd podczas postoju. Pamiętaj że jakaś tam wartość jest tzw. dopuszczalna dla wymaganych "odbiorników", ile u ciebie to nie wiem, może być około 10-40mA (mogę się mylić, trzeba byłoby poszukać takowej informacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!