Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośna praca wentylatora chłodnicy Renault Megane I classic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam od kilku dni, Renault Megane I classic, z silnikiem 1.6 benzyna z 97roku.

Samochód jest z klimatyzacją.

Mam dziwne odczucie (zaznaczam że dawno nie jeździłem starymi samochodami) że wentylator chłodnicy bardzo głośno chodzi, chodzi dosłownie jak odkurzacz (taki dźwięk wydaję).

Nie słyszę żadnych puków, zgrzytów itp. od tego wentylatora, tylko jak się załączy, to chodzi bardzo głośno. Słychać go też w kabinie, na dworze tym bardziej. Obserwowałem czy czasami hałas nie pochodzi z wentylatora klimy, lecz nie, po włączeniu się klimatyzacji, wentylatorek klimy chodzi cicho, po chwili włączy się wentylator chłodnicy i wyje. Jak wyłączę klimę, wyłączy się wtedy wentylator chłodnicy i jest ogólny spokój pod maską.

<><><><><><><><><><><><><><>

Co się dzieję? czy ten typ tak ma ?

<><><><><><><><><><><><><><>

Wiem jedno że samochód ma delikatny wyciek płynu do chłodnicy który nie można zlokalizować, ale to pewnie przyczyną nie jest głośnej pracy wentylatora.

Może macie jakieś pomysły na sprawdzenie tego wycieku? Zawsze rano widzę pod samochodem małą kropkę płynu. może jest gdzieś miejsce (wada fabryczna megane I) gdzie ten wyciek powstaję?

Albo czy kupić na stacji ten proszek do zatkania "dziury" w przewodach i wsypać go do "chłodnicy"?

<><><><><><><><><><><><><><>

Będę wdzięczny za rady.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnym wentylatorem bym się nie przejmował, skoro bez problemu działa.

Wycieków poszukaj na złączach układu chłodzenia i na samej chłodnicy, ale jest też szansa że cieknie z pompy wody.

Nie wsypuj żadnych proszków, bo skrzywdzisz auto i po pierwszych chłodnych dniach założysz temat pt. czemu słabo grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa bo zrobiłem 300km i nic się nie grzał, tylko ten wentylator szybko się dojść włącza, a tym bardziej jak włączę klimatyzację to po chwili od razu buczy wentylator chłodnicy. Ale temperatura wszystko ok. Tylko to buczenie jak odkurzacz troszkę irytuję. Wiesz gdzie widziałem plamę pod samochodem, z lewej strony (od pasażera) między chłodnicą a zbiornikiem od spryskiwaczy (w tych okolicach, pod spodem jest plama).

Prosiłbym jeszcze o odpowiedz na temat tego buczenia, jest to irytujące.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wycieku na złączkach, albo na pompie wody.

Odpal na max 1 min, żeby płyn się nie zagrzał, ale powstało ciśnienie.

Po zgaszeniu szukaj wycieku, najlepiej od spodu.

Ten wentylator ma już swoje lata, więc się nie dziw, że jest głośny :)

Taki urok starych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Nie mam kanału i będzie mi ciężko ale dużo tam miejsca jest, może coś się zlokalizuję :)

Dużo tego nie ubyła, dlatego też wyciek nie może być duży. Co do wentylatora, czyli trzeba się przyzwyczaić :)

Dzięki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czy kupić na stacji ten proszek do zatkania "dziury" w przewodach i wsypać go do "chłodnicy"?

Nie radzę, bo będą większe kłopoty jak pozapychają się kanały wodne w silniku.

 

Dodano: 20 wrz 2015 - 20:52

Prosiłbym jeszcze o odpowiedz na temat tego buczenia, jest to irytujące.

Wymienić na nowy i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!