Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe hamulce Renault Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam od kilku dni Renault Megane I 1.6 90km KM

Dawno nie jeździłem starymi samochodami, lecz mam dziwne odczucie, że są słabe hamulce w nim, nie hamuję jak nowoczesny samochód, trzeba mocno naciskać pedał hamulca aby auto się szybko (w miarę sprawnie) zatrzymało, podczas lekkiego naciskania "pedału" auto po prostu zwalnia. Szczerze mówiąc nie wiem jak to opisać, po prostu chciałbym się dowiedzieć czy tak mają, czy jest coś nie tak?

Samochód ma ABS. Nie słychać żadnych tarć, skrzypień itp. w układzie hamulcowym.

Po prostu dziwnie auto hamuję :

Proszę o radę, informacje itp. Co mam zrobić aby było dobrze, lepiej? Czy ten typ tak ma...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij kilka razy pedał hamulca tak, żeby był twardy.

Jak się zrobi twardy, to wciśnij go do końca i odpal samochód, odpisz co się wtedy stało z pedałem hamulca.

Następnie podpompuj kilka razy pedał hamulca (3-5 razy) i sprawdź, czy czasem nie twardnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś i

1. wciskałem, zrobił się twardy, odpaliłem auto, pedał hamulca razem z moją nogą poszedł "na dół" :)

2. Potem pompowałem na odpalonym silniku i nic, pedał był miękki normalnie, nie twardniał

 

Co może byc nie tak ? czy jest dobrze a ja mam dziwną nogę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on może po prostu tak ma? Jeśli chodzi o układ hamulcowy to był jakiś czas temu robiony, mam na to FV, nie widać zużytych klocków z przodu itp. Płyn hamulcowy też jest. Układ hamulcowy zapowietrzony ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK.

W takim razie teraz czas na wymianę płynu hamulcowego, bo znając życie ma już swoje lata.

Sprawdź w jakim stanie są tarcze, klocki i szczęki (bo z tyłu pewnie są szczęki).

Przy okazji sprawdzania szczęk obejrzyj cylinderek, czy czasem nie ma na nim wycieków.

Meganka I nie ma jakichś super mocnych hamulców, szczególnie w porównaniu do III.

Można jedynie pomyśleć o założeniu nowych tarcz i dobrych klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!