Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalanie za drugim razem


Dariusz.p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomęczę trochę ponownie po pewnym czasie. Poruszałem już ten temat kiedyś w związku z ułamanym czujnikiem w korektorze ssącym ale oczywiście po sklejeniu okazało się, że to nie jego wina. Po podłączeniu pod kompa zero błędów. Zacząłem skłaniać się, że być może KZFR zresztą Kolega Paweł też sugerował, że to może być koło. Tym bardziej zacząłem się skłaniać kiedy przy odpalaniu niekiedy jakby zaczęło się odzywać. No i kupiłem komplet koło z rozrządem, bo jeśli idzie o rozrząd też nie byłem pewien czy na pewno wymieniony. Zaprowadziłem do mechanika ten stwierdził, że rozrząd był wymieniony i wymieniłby nowy na nowy, powstrzymał się także z wymianą koła na razie (dodam, ze na komputerze auta nigdy żaden błąd mi nie wyskakiwał). Podłączył jeszcze raz pod komputer i wyszedł błąd czujnika położenia wałka rozrządu i stwierdził, że to na pewno od niego. Kij zamówiłem czujnik Valeo zresztą założyłem i już myślałem, że sukces :lol: co prawda za pierwszym razem auto i tak zapaliło za drugim razem ale jakby mi się lepiej zbierało a i rano nawet odpalił raz za pierwszym ale tylko raz. Niemniej przez 4 dni nie przytrafił mi się odgłos który by sugerował uszkodzone koło. No ale w końcu się pojawił też, dzisiaj zajrzałem ponownie na czujnik i okazało się o dziwo że we wtyczkach znów jest olej. Jak na nowy czujnik wydaje mi się to strasznie dziwne. I teraz może właśnie kilka pytań, może Szanowni Forumowicze mi pomogą. Czy w ogóle odpalanie za drugim razem może być za sprawą czujnika położenia wałka rozrządu i czy ewentualnie od czasu do czasu objawy zaklekotania też? Czy jednak raczej KZFR? I czy możliwe by z jakiegoś powodu nowy czujnik się zrąbał? Dodam, ze mechanik to akurat dość kiepski bo w ogóle nie zna problemu kół w Reniach :mad: Odpalanie z drugi razem jest oczywiście na zimnym silniku, później chodzi perfekcyjnie

Edytowane przez Dariusz.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już zdecydowanie wychodzi na to, że to KZFR.

Zresztą ten błąd położenia wałka właśnie często uszkodzone KZFR generuje.

Rozrząd może i był wymieniany, ale czy razem z kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ponownie :) Koło zapewne nie było wymieniane. Nie potrzebnie kupiłem tylko cały komplet bo reszta wygląda na to, że jest zupełnie nowa. Zresztą sprzedający tak twierdził tylko nie bardzo wierzyłem. sam byłem już przekonany prawie na 100%, że to koło ale mechanior mi namieszał w głowie :)))No nic koło jest, trzeba więc wymienić i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!