Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drążek kierowniczy i osłona


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Koleżanki i koledzy potrzebuję Waszej pomocy. Mam zamiar wkrótce wymienić w aucie drążek kierowniczy (lewy - po stronie kierowcy; nie końcówka, a drążek), gdyż mechanik zdiagnozował na nim luz. Potrzebuję informacji dotyczącej wymiarów zarówno samego drążka jak i jego osłony.

Auto: Megane I 1.6 (66kW, K7M 702) z abs.

Polecane produkty to Sasic i TRW. Jeżeli możecie podajcie proszę wymiary ew. nr części org.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemo. Niestety jestem zbyt zielony bo jedynie znalazłem szukaną część - oznaczona jako "13", ale dalej nie potrafię dopasować odpowiedniej jak dla mnie (szczerze to nie wiem nawet jaki jest u mnie w aucie rodzaj przekładni TRW czy SMI - wiem, że jest wspomaganie i abs i w zasadzie na tym moja wiedza się kończy :( ).

Cały problem w tym, że jest kilka różnych wymiarów drążków (i gwintów) i tak naprawdę nie wiem który powinienem wybrać (w pewnym sklepie poradzono mi żebym zdemontował i przyjechał to mi dobiorą, tylko jak zdemontuję to nie będę miał czym dojechać). Stąd moje pytanie, bo może już ktoś wymieniał tą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 7701469502 STEERING ARM ME Vehicle fabrication number < 980918, Power-assisted steering = Yes-Standard, Marking. = SMI

13 7701472087 S/ROD+GAITOR SC2 Vehicle fabrication number >= 990217, Marking. = TRW

13 7701471844 KIT B/JNT-GAITRME Vehicle fabrication number >= 990217, Power-assisted steering = Yes-Standard, Marking. = SMI

13 7701469280 KIT T/ROD END ME Vehicle fabrication number < 990217, Marking. = TRW

13 7701471885 STEERING ARM ME2 Vehicle fabrication number < 990217 and Vehicle fabrication number >= 980918, Power-assisted steering Yes-Standard, Marking. = SMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że moja część to 7701469502 bo autko z 1997 r. :) Dzięki Przemo, teraz będę szukał wymiarów i ewentualnie zamienników.

 

edit:

Gdyby ktoś kiedyś potrzebował - potwierdzam, że dla Megane I Ph I (silnik K7M 702, przekładnia SMI, ze wspomaganiem i abs) nr części fabrycznej 7701469502, a zamiennik to chociażby TRW JAR 952. :)

Edytowane przez kroliq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!