Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknący olej w Renault Megane


zielas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym odświeżyć temat. Czy jeżeli delikatnie cieknie olej z uszczelki pod głowicą(raczej nie kapie pod auto tylko silnik wilgotny) to jest się czym przejmować? uszczelka wymieniona (i planowana głowica) 4 lata temu (50 tys. temu). Gaz założony 60 tys temu.

Mechanik powiedział: "ten typ tak ma" :?: i Zeby sie nie przejmowac narazie ze jeszcze z 20 tysi na niej zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, panowie mam problem z moim scenicem 2 1,9 dci.

 

na początku miesiąca pęk mi wąż łączący pompę z silnikiem olej szlak trafil koszt 200zł.

po miesiącu olej uciekł uszczelką miedzy filtrem oleju a silnikiem koszt 200zł.

a teraz mechanik stwierdził że pompa podaje olej ze zbyt dużym ciśnieniem i musze ją wymienić albo olej będzie dalej uciekał między filtrem a silnikiem.

Czy ktoś miał podobny problem?? :cry:

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za podpowiedz.

mechanik stwierdził że zawór jest zepsuty czy można sprawdzić czy faktycznie jest zepsuty czy tylko sie zawiesił.

 

po drugiej wymianie oleju wstawił lepszy filtr (który mocniej przykręcił) i powiedział że musi renia z 5 minut pochodzić zanim ruszę.

tak robię i przez tydzień jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

też mam problem z cieknacym olejem, wygląda że cieknie z uszczelki pod miską, czy miske jestem w stanie sam zdemontować, bo nie wiem czy nie trzeba unieść silnika na sankach żeby wyszła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.. Kupiłem meganke jakis tydz temu i od pewnego czasu jest maly wyciek oeju. Pojechałem do mechanika i powiedzial ze trzeba wymienic uszczelke pod głowicą ale nie ma żadnych objawów na uszkodzoną uszczelke. Przygladają sie skąd leci odkreciłem kolektor (oczywiście na na właczonym silniku) wyjalem uszczelke, przykreciłem kolektor i wyciek znalazł sie... Nad kolektorem znajduje sie mała kuleczka i z niej wylatuje olej... Dlaczego? Czy w silniku jest za duże ciśnienie i wypycha go tamtendy czy jest jakis inny powód? W linku jest zdjecie i tam jest zaznaczona na czerwono ta kuleczka...( to nie jest moj silnik nie mam aparatu wiec zdjecie jest z internetu) Silnik 1.6 benzyna na pełnej.

http://twojezdjecie.pl/plikinew/7/29/7291280404278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka.

Otwory pod szpilki są jednocześnie otworami technologicznymi w produkcji głowicy.

Być może, gdybam bo nie mam dostępu do rysunków technicznych głowicy, na ich przedłużeniu są kanały w których normalnie płynie olej lub płyn chłodniczy.

Szpilki jednocześnie pełnią role korków tych otworów, niezbędnych np do wywiercenia kanałów. Leje się się stamtąd bo

1) nie była dokręcona szpilka

2) szpilka straciła "uszczelnienie" w postaci kleju lub pasty uszczelniającej.

 

Zaznaczam, że teoria wcale nie musi być prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!