Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Transmiter, adapter czy nowe radio


Rekomendowane odpowiedzi

Clarion lub Alpine , radze troche poczytac o tych firmach[i innych ktore wymienasz] poczytac co ludzie na forach pisza a pozniej na spokojnie podejmowac decyzje.

 

popatrz na to,akurat CLARION'y bo uzywam od kilku lat i nigdy nie mialem problemu,wczesniej mialem ALPINE i tez zadnych problemow

http://www.allegro.pl/item375724233_clario...cd_mp3_wma.html

http://www.allegro.pl/item375700851_clario...738_cd_mp3.html

 

a na allegro jest sporo takich propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Auto Świat był test radiootwarzaczy. Nie pamiętam do jakiej kwoty, ale coś koło 400zł. Za dźwięk wygrał Clarion DB288 z USB, ale niestety nie wychodzi w bursztynie. Wychodzi dopiero DXZ389RUSB ale kosztuje koło 600zł. Za 400zł można kupić DB-189RMP, ale bez USB. Z wyglądu bardzo prosta linia, bez zbędnych świecidełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ciężki wybór będzie, cały dzień praktycznie siedze i czytam różne fora na ten temat i ciężko dojść do jakichś wniosków bo każdy chwali to co ma, mimo wszystko dziękuje wszystkim za chęć pomocy, dam znać jak podejme jakąś decyzje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do transmitera - od dwóch tygodni mam takiego i podpięty do tego pendrive- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=376406783 i jestem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku. Wiadomo - nie gra jak markowy zestaw car audio - ale z jakością zbliżoną do radia. Trzeba poszukać "niezajętej" częstotliwości (u mnie najlepiej gra na skrajnej 108) żeby nie było zakłóceń. Trochę słabo słychać soprany - ale używając ustawień radia można trochę basy stonować. Ogólnie jak na sprzęt na przeczekanie do zmiany radia na nowe to dobrze wydane 30 pare złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Od miesiąca też używam transmitera FM T73. Jakość jak z radia a na kartę 1GB nagrałem tyle muzyki, że nie zdążyłem przesłuchać jadąc nad morze i z powrotem. Myślę, że jakość tych transmiterów jest coraz lepsza. Są nawet z bluetoothem, że robi się nam zestaw głośnomówiący. Prosty co prawda eqalizer i czysta muzyka. Mi to wystarczy w aucie.

W drugim aucie mam pioniera z CD ale już znudziło mi się wypalanie płyt.

Każdemu kto ma dylematy co kupić zalecam posłuchanie muzyki z transmitera a później podjęcie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podjęciem decyzji warto zwrócić również uwage że w megance oznacza to otwartą popielniczke, a w przypadku korzystania z nawigacji konieczność wyboru czy mp3, czy nawigacja (chyba że dorobimy sobie dodatkowe zasilanie).

Kiedy ja korzystałem z takich zabawek jakość pozostawiała tyle do życzenia, że powiedziałem sobie nigdy więcej, na chwile obecną jakość poszła znacząco w góre, ale pytanie czy lepiej wydać przykladowe 75 zł za transmiter czy 200 za radyjko które obsługuje mp3 :mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piok. Masz rację. Rozgałęźnik musi być. Ja mam taki na 3 urządzenia. Lecz teraz wepnę go na stałe i umieszczę chyba w schowku. Radia z mp3 nie chcę nawet za darmo! Jak będę chciał posłuchac idealnej jakości muzyki to sobie włączę w domku Onkyo. W aucie u mnie ma tylko coś delikatnie grać. Żałosne jest dla mnie jak w ramach tuningu wstawiają "piec" by inni słuchali muzyki w promieniu 10km. W moim wieku to będą chodzić już z aparatami słuchowymi :mrgreen:

Wracając do tematu to są już radia z wejściem na kartę SD i na takie mógłbym się pokusić. Lecz nie zrezygnuję z pilota i wyświetlacza. Nie wspomnę, że cała szyba bo już nikt nie chce radia na kasetę i to był najważniejszy dla mnie argument zakupu transmitera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodu szyby kiedyś korzystałem z kaseciaka i za pomocą kasety-kabel-jack (jak pisałem wcześniej transmitery wtedy kulały) odpalałem mp3.

Nigdy sie nic nie stało i przestałem sie tym przejmowac. W linku jest ubezpieczenie na szyby i przy korzystaniu nie traci sie zniżek :mrgreen:

Co do muzyki, to ja należe do maniaków (choć bez wariactw) i mały wzmacniacz w aucie mam, w domu troszke mocniejszy, tylko w pracy jeszcze zwykłe głośniczki i obawiam sie że tak pozostanie.

Specjalnie w poście nie pisałem co jest najlepsze bo to wybór każdego użytkownika.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

dzisiaj testowałem kasetę-adapter, transmiter jakoś mi nie podszedł i... jestem miło zaskoczony, tylko jeden problem mam. Wrzucam kasetkę, puszczam muzyczkę i gra nawet znośnie z basikiem a jak odpalę samochód to przestaje ładnie grać, prawie zero basów :-? momentami w ogóle nie da się tego słuchać :-x muszę to jakoś rozpracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!