Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Transmiter, adapter czy nowe radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nie lada dylemat. Mam w samochodzie standardowy odtwarzacz na kasety ale chcialbym miec mozliwosc posluchania czegos swojego np. z Mp3. Nie wiem na co sie zdecydowac, mam do wyboru:

 

Najtansza opcja:

-kaseta Adapter do kupienia na alledrogo za ok. 5zl

 

Opcja posrednia:

-tansza: standardowy transmiter FM do kupienia za ok. 50zl

-drozsza: transmiter Fm z wbudowanym dyskiem twardym 1GB za ok 100zl

 

Opcja najdrozsza:

-wymiana standardowego odtwarzacza na nowy obslugujacy MP3

 

Zastanawia jeszcze mnie tylko to czy w 1 i 2 opcji jest mozliwosc sterowania z pilota przy kierownicy i wyswietlania tekstu na desce rozdzielczej. Do ostataniej opcji to wiem ze trzeba zakupic odpowiednie urzadzenie ktore umozliwi przesyl danych na wyswietlacz i daje mozliwosc sterowania z pilota.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O adapterze to zapomnij.....mam taki na kasete i jakośc dzwieku jest tragiczna. Jesli chodzi o transmitery to nie miałem okazji testowac.Jesli wymienisz radio na takie z mp3 to bedzie problem z oryginalnym wyswietlaczem.Z tego co wiem to jest mozliwosc dokupienia przejscowki jednak nie do każdego modelu radia.Innym rozwiazaniem jest montaż zmieniarki CD koszt to około 100-150 zł na allegro. Moze wiecej ..... Zerknij na ta strone : [ciach]tudio24.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem i adapter i był w miare, teraz mam transmiter z czytnikiem kart SD i powiem Ci że nie jest najgorzej ale najlepiej też nie, chociaż za takie pieniądze myślałem że będzie gorzej, tak więc póki co dla mnie wystarcza transmiter, wg mnie najgorsza sprawą jest to że przy temperaturze poniżej lub około zera wszystko wraca do ustawień fabrycznychi jeszcze jeden minus to to że jest dośc spora ilośc szumów które przy przełączaniu piosenki i ogólnie przy słuchaniu nie sprawiają najlepszego wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, Przerabiałem i jeden i drugi wynalazek, zakończyło sie na zmieniarce. Jeździ sobie ustrojstwo pod moim fotelem, i ma magazynek na 10 płyt. Zakupiłem od kumpla używaną SONY (takie tez mam radio i brak wyświetlacza na konsoli) z kabelkami za 80 zł i chodzi świetnie. Fakt- nie potrafi czytać Mp3, bo to starszy model, ale to mi nie przeszkadza. 10 CD to prawie 800 minut muzy. Polecam to rozwiązanie. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem wariant z transmiterem ( takim za 20 zł) i było tak sobie (to w czasach jak miałem golfa), teraz ma radio w megi z otwarzaczem MP3 i jest ok, ale mam wejście liniowe do podłączenia innego sprzętu -sprawdz moze i ty masz ( a jak nie masz to zdolny elektronik znajdzie odpowiednie ścieżki w radiu i podepnie takowe wejscie i przełącznik - tak by mozna wszystkiego słuchać (radio zmieni się w wmaczniacz).

Ta ostatnia opcja jest fajna jeśli mamy sprzęt który jest integralną częścią deski i orginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati18, tu się zgadzam, takiego zestawu dało się słuchać ale jak pisałem, mam SONIAKA, a on ma tzw. "miękką mechanikę". Po tygodniu zaczął ignorować kasetę- adapter i cały czas ją wywalał. Załączanie grajka także było niewygodne, Mp-playera trzeba było włączać i wyłączać oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam jestem zaskoczony bo jak wrzucam zwykłą kasete to jest szum i dźwięk jest badziewny, a jak slucham przez adapter to jest ładny czysty dźwięk. Wiadomo, że jeśli radio będzie podkrecone na max a w odtwarzaczu glośność na minimum (lub na odwrót) to jest szum ale to jest takie w miare normalne. Jak jest dobrze ustawione to gra pięknie i nie zamierzam kupować radia na MP3 :?: Może to zależy też od radia, moje jest całkiem niezłe i ma sporo bajerów - Kenwood 4x45W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie opcje mozna sobie darowac. Kaseta juz byla wyjasniona, z transmiterem tez bywaja problemy, mi sie przytrafily zaklocenia od zasilania caly czas. Teraz sensowne radia z mp3 mozna kupic za smieszne pieniadze. Jesli moze byc uzywane to ja bym atakowal w alpiny albo clariony. Jesli koniecznie ma byc nowe i w miare tanie to jvc kd-g 431 jest calkiem znosne. I jeszcze tak gwoli wyjasnienia radia samochodowe NIE MAJA 45W. Te magiczne 45W to jakas moc muzyczna czy max czyli tak na prawde moge sobie powiedziec ze moje radio ma 1000W mocy hydrobulbulacji. Nie znaczy to zupelnie nic. Radia samochodowe jesli wycisna z siebie 17W RMS to jest bardzo dobrze. Tym bardziej, ze na przyklad jakikolwiek wzmacniacz ktory ma przy 4ohmach 50W rms kosztuje czesto wiecej niz radio z mp3, bluetooth, czytnikiem kart, tosterem i calym stosem smiecia ktorego sie nie uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zgadzam się z tobą odnośnie mocy - coś mi sie obiło o słuch. Ale wybacz nie znam się tak na tym i ja posługuje się taką skalą. I niech to będzie nawet moc muzyczna czy moc "hydrobulbulacji" - :?: wiem że jeśli jest więcej to jest lepiej i o ile radio ktore ma tej mocy 15W nie wydoli z siebie wiele to radio na którym pisze "45W","50W","55W" gra całkiem przyzwoicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfadratowy z ta moca to sie zgadza i wiem o tym (kiedys duzo siedzialem w sprzecie Car-Audio) i z tego co czytam to chyba poki co kupie sobie ta kasete adapter, 5zl + przesylka to jeszcze nie majatek a za miesiac moze dwa wstawie sobie nowe radyjko. W kazdym badz razie dzieki za wyjasnienie mojej sprawy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati18, tu się zgadzam, takiego zestawu dało się słuchać ale jak pisałem, mam SONIAKA, a on ma tzw. "miękką mechanikę". Po tygodniu zaczął ignorować kasetę- adapter i cały czas ją wywalał. Załączanie grajka także było niewygodne, Mp-playera trzeba było włączać i wyłączać oddzielnie.

 

Do miękiej mechaniki sony dobrze jest kupić kasetę-adapter sony. Ja coś takiego miałem w skodzie. Działało super po podłączeniu discmana. Nowa kaseta miała na głowicy folię zabezpieczającą. Dzwięk był stłumiony, ale po jej zerwaniu było ekstra.

Zwykłą (bezfirmową) kasetę-adapter mój odtwarzacz wyrzucał.

 

[ Dodano: 2008-04-06, 19:50 ]

Teraz mam problem jak podłączyć w scenicu do oryginalnego radia cd np. mp3. Czy w kostce jest jakieś wejście audio lub na zmieniarkę. Może ktoś to przerabiał albo wie coś na ten temat?

post-8179-1207502820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!