Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria sprzęgła


damianoodm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś jadąc swoją Renault Megane 2005r. 1.6 16V nagle nie mogłem nacisnąć pedału sprzęgła, zrobił się strasznie twardy. Zatrzymałem się zgasiłem auto, dałem na luz i następni ile siły w nodze udało mi się wcisnąć sprzęgło i zaczęło działać, jednak pedał chodzi dziwnie lekko, a co gorsza sprzęgło zbiera od spodu a nie od góy i mam problem z wrzuceniem biega. Co mogło się stać? Sprzęgło jest na linkę, czy hydrauliczne? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując sytuację na spokojnie chciałbym dodać, że kilka razy miałem taki przypadek że pedał sprzęgła wpadł mi do przodu, luz na sprzęgle raz był większy raz mniejszy. Teraz auto było zostawione na ok 3 godziny, wsiadłem jeszcze by popatrzeć na to sprzęgło i przez chwile zachowywało się normalnie, był delikatny luz taki jak zawsze(ok 1,5-2cm). po odpaleniu auta ruszeniu tył przód sprzęgło znów wróciło do stanu awaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wysprzęglik... podobne zachowanie miałem u siebie zanim całkiem się wysypał, pedał poszedł całkiem w dół i podnoszenie nic nie dawało, brak sprzęgła. Dobrze zobacz w zbiorniczku stan płynu, wyciek pewnie pojawi się niespodziewanie, nie proponuję wybierać się nim w daleki wyjazdy. Jak walnie wysprzęglik to będziesz miał wyciek z małej prostokątnej dziurki między silnikiem a skrzynią. Opcjonalnie może też być że walnęła pompka na pedale sprzęgła.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak wyżej napisałem pozostaje jeździć aż się całkiem wysypie i będzie wiadomo co walnęło (najlepiej tzw "jazda koło komina"), lub pojechać na wymianę od razu ale wtedy do zweryfikowania też pompka. Koszta tutaj zależne od mechanika, robocizna przeważnie od około 200 do 600zł, plus części około 200 wysprzęglik i do obejrzenia sprzęgło ale czasem warto je wymienić za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!