Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki z tylnego zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem, w posiadaniu mam Renie classic 99 polift problem mam od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi o to że jakieś dziwne metaliczne jakby dźwięki dochodzą z okolicy tylnego prawego koła, jazda po kostce brukowej na przykład powoduje ciągłe dzwonienie z okolic tego właśnie koła, auto przejechało kilkanaście dosłownie stacji diagnostycznych, na szarpakach dźwięku nie ma, pojawia się on tylko w czasie jazdy, ostatnimi czasy przeszukałem wszystko co mogłoby dawać te dźwięki i nic. Może spotkał się ktoś z tym problemem ? Dziękuję z góry za wszelkie naprowadzenie na usunięcie usterki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem stukało i stukało, więc wymieniłem amortyzatory na sachs 310 116 ( megane coach 1.6e). Poprawiło się, jednak stuka nadal.

Opróżniłem calutki bagażnik (może nie duży ale się nazbierało troszkę rzeczy;))jednak nie dało to pozytywnego efektu.Pozostaje mi sprawdzić wskazówki podane powyżej. Jak można sprawdzić te drążki skrętne ?? Rozumiem że gum nie sprawdzę ale w ciemno mogę wymienić?. Czy jestem w stanie sam to sprawdzić np. przy pomocy kanału, zapału i jako takich umiejętności mechanicznych na poziomie samochodowym amator czy pozostaje mi jedynie warsztat?? Jeżeli jestem w stanie sam to zrobić na co muszę się przygotować? jakieś dodatkowe elementy zakupić jak już rozbiorę żeby wymienić ?? Może ktoś by mógł mi pokazać na rysunku o które gumy dokładnie chodzi?Patrzyłem w książkę "Renault Megane sam naprawiam" jednak gum nie mogę tam znaleźć:/

Dodatkowo oprócz stukania po wymianie od czasu do czasu słuchać taki metaliczny dźwięk jadąc przez dziurawy teren, jakby obcierał metal o metal, albo bardziej jakby skrzypiały stare sprężyny, dochodzi on jednak ewidentnie z tyły samochodu. Dziś wsiadając, jak samochód stał dupką na wzniesieniu, też to słyszałem i zacząłem się specjalnie "bujać " na fotelu kierowcy i było ewidentnie słychać. Dodam że w tej samej pozycji samochodu naciskając na tył samochodu nic z tych dźwięków nie słychać. Wsiadając na prostym podłożu nic takiego nie usłyszałem.Czy ktoś miał podobny przypadek?? Podejrzewam osłonę tłumika końcowego, ale na co jeszcze mogę zwrócić uwagę jak już zanurkuje pod Megi? Co innego może powodować takie dźwięki?

Wiem że trochę długo, ale może udało mi się nie pominąć czegoś istotnego;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!