Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika K4m 701 (Automat)


Krystianj87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość :):-)

 

Mój samochód to Renault Scenic I ph II. Silnik 1,6 16V ze skrzynią automatyczną. Dokładne oznaczenie silnika to: K4M B 7/01 770171 Samochód zgasł podczas jazdy, nie udało się go już uruchomić a po wyciągnięciu i rozebraniu silnika okazało się, że w 3 cylindrach została miazga z tłoków i zaworów- dlatego jestem zmuszony wymienić silnik i tu zaczynają się schody... :-(

Kupiłem silnik K4M 700 z nadzieją, że uda się go zamontować i wszystko spasuje (większość twierdzi, że 701, 700, 704 i parę innych można między sobą wymieniać) ale niestety tak nie jest. Silnik który kupiłem wydaje się być identyczny jednak różni się czop wału między jednym i drugim, tak że nie można założyć sprzęgła do automatu.

 

-czy jest sposób żeby do silnika K4M A 7/00 założyć sprzęgło i skrzynię automatyczną?- wcześniej współpracowała z moim starym silnikiem.

-czy silnik, który kupiłem może być założony w zastępstwie za tamten i czy nie będzie innych komplikacji?

 

W załącznikach przesyłam zdjęcia od strony końcówki wału gdzie widać różnice

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

post-87987-0-83879300-1452626220_thumb.jpg

post-87987-0-84349800-1452626234_thumb.jpg

post-87987-0-18967300-1452626243_thumb.jpg

post-87987-0-96940700-1452626249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładałeś konwerter do nowego silnika?

Kojarzę Clio, które kolega przekładał z automatu na manual i nie było z tym problemu.

Koło zamachowe bez problemu pasowało do silnika po ściągnięciu konwertera.

Co dokładnie wadzi w tym przypadku?

Z resztą silnika nie powinno być problemów.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!