Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty


romsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że jest dużo tematów o tym ale nie ma nic konkretnego. Mam problem z obrotami silnika na luzie mam obroty 30000 i tak falują. Wymieniłem silniczek krokowy i dalej to samo. Wyjołem silniczek krokowy i zatkałem tam dziure i nic się nie zmiena. Czy ktoś wie co to może być??

silnik 1,6 16V

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na luzie mam obroty 30000 i tak falują

Oj, obawiam, się że pomyliłeś fora, chyba będziesz musiał poszukać jakiegoś forum dotyczącego silników turbinowych.

 

PS

Czytać to pewnie czytałeś ale coś ze zrozumieniem kiepsko, przeczytaj jeszcze raz zwarcajac uwagę na słowa klucz "uszczelki przepustnicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepustnica była czyszczona jest tam wszystko w porządku, psikałem tam plakiem w celu sprawdzenie czy nie bierze lewego powietrza i nie widać żadnej zmiany. Już nie mam pomysłu dlaczego są takie wysokie obroty.

 

Dodano: 01 mar 2016 - 15:58

post-43296-0-95600600-1456844205_thumb.jpg

 

Witam dzisiaj dokładnie przyjrzałem się sprawie. Większość uważa, że jak wysokie obroty, to przez silniczek krokowy, więc zdjąłem rurkę (zaznaczona nr 8) od silniczka krokowego. Reakcja była taka, że gwałtownie obroty wzrosły na maksa. Więc zatkałem szczelnie ten otwór z rurki ale obroty były tak samo wysokie jak wcześniej. Zatkałem również otwór drugi który bierze powietrze z pochłaniacza oparów i też nie ma żadnej reakcji. Obejrzałem dokładnie ten przewód gumowy ale nie jest on uszkodzony.

Czy ktoś wie jaka powinna być reakcja jak się zatka te dwa otwory w rurce nr 8??

Według mnie to obroty powinny być niskie ale u mnie tak się nie dzieje. Czy to może być związane coś np z odmą to znaczy z numerem 13??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!