Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimny lepiej odpala na mrozie niż gdy jest ciepło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem m.in. Meganki kombi 1.9 dti z 99 roku - sentymentalne jak dla mnie autko. Niestety od kilku miesięcy znacznie ciężej jest ją uruchomić po ostygnięciu, to znaczy po jednorazowym grzaniu silnik nie wykazuje żadnych chęci do odpalenia. Po kilkakrotnym grzaniu ( ok 8-10 razy)w temperaturze dodatniej odpala od razu i równo pracuje. Podczas mrozu wystarczy podgrzać 4 razy i również równo pracuje. Minimalnie przy rozruchu zakopci na błękitno. Spalanie niskie, moc jak na swoje lata i przebieg wystarczająca. Przy ciepłym silniku żadnych problemów z rozruchem nie ma. Napięcie na świecach żarowych jest, przejście prądu przez świece żarowe również.

Proszę o jakieś sugestie...

Pompa i wtryski regenerowane 40 kkm temu.

 

Dodano: 05 lut 2016 - 08:12

Witam znów. W związku z nieoczekiwanym zainteresowaniem tematem pragnę się pochwalić faktem iż problemy z opalanie niemalże minęły po zmianie kolejności przekaźników w komorze silnika - pomysł zaczytany gdzieś na forum ale pomogło. Obecnie przy temp. otoczenia -1 po 2krotnym użyciu świec żarowych silnik płynnie odpala.

Teraz jeszcze profilaktyczna wymiana świec żarowych bo rok temu odpalał od "tyknięcia"

 

Dodano: 14 mar 2016 - 10:44

Przepraszam że tak dodaje ale może komuś się przyda. Jak pisałem wcześniej zamiana przekaźników pomogła ale nie rozwiązała problemu. Niestety kilka dni temu zawiódł immobiliser, po jego usunięciu silnik znów odpala idealnie- aż chce się jeździć. Pozdrawiam miłośników starszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!