Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka świec żarowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna co jakiś czas w czasie jazdy zapala mi się kontrolka świec żarowych. Pali się około 4 sekund. Autko jedzie normalnie nie zamula, nie szarpie. Ostatnio autko miało wymieniany uszczelniacz w pompie ciśnieniowej, może to jest jakaś przyczyna. Czy koło pompy ciśnieniowej ustawia się jakoś podczas zakładania paska rozrządu czy raczej nie. Co może być nie tak z tym zapalaniem. W ddt2000 pokazuje taki błąd Output device : Status relais pré-post chauffage $1826. Proszę o pomoc i dziękuję.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jeszcze wyskakuje coś takiego -

 

Type Of Fault Standard

 

Freeze Frame

Name Value

ExtraBytes 006B01010400FD4191B630087A041826

 

anmLTF : Température air (°C) 42,07

 

anmUBT : Tension batterie (mV) 11600

 

anmWTF : Température eau (°C) 82,87

 

dzmNmit : Régime moteur (tr/mn) 0

 

ehmFGZS : Commande relais pré-post chauffage (%) 101,2

 

gsoGS_Pha : Phase pré-post chauffage Readiness glow

 

gsoGS_t_VG : Temps pré-post chauffage écoulé (s) 8

 

occurence 1

 

xcmDIG : Etats logiques filtrés des entrées digitales (dec) 65

 

 

A co z tą pompą ciśnieniową można ją założyć jak się chce czy trzeba zachować pewną procedurę. Chodzi mi o ułożenie koła zębatego na pasku. Bo mi mechanik jak wymieniał uszczelniacz to powiedział, że tą pompę można założyć jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak takie wskazania były w ddt2000 ale normalnie sprawdzałem miernikiem w tym samym czasie i było 12,72V

 

Dodano: 14 lut 2016 - 08:22

Witam a jakie by były objawy źle ustawionego rozrządu np przestawiony o ząbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Myślę że rozwiązałem problem. W sobotę porozłączałem wszystkie widoczne wtyczki tzn od egr, przepustnicy itd przeczyściłem i złączyłem. Zrobiłem z 200 km i kontrolka się nie zapaliła. Myślę, źe coś nie łączyło, jak na razie jest ok. Mam tylko jeszcze jedno pytanko czy można jakiś miernikiem multimetrem sprawdzić przepustnice czy się niej da. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo przepraszam za pomyłkę ale chodziło mi o przepływomierz powietrza. A problem kontrolki świec po tygodniu powrócił. Nie wiem mogę się mylić ale ma to chyba coś wspólnego z pogodą. Przez ten tydzień nie padało i było ok. Dzisiaj po dniu opadów wchodzę po pracy do autka, może przejechałem z kilometr i zapaliła się kontrolka. No ręce mi normalnie opadły. Sam nie wiem gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!