Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z silnika - Błagam o pilną pomoc (chyba odma, przedmuchy) 1.9 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem napisać raz jeszcze, wrzucając link do filmiku. Turbina chodzi normalnie, auto nie kopci, ale jak odkręciłem korek od wlewu oleju to leciał lekki dymek, nie bierze oleju.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9X2_Msox3bI&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co to jest... Na luzie też jak dodam więcej gazu to "wyje" ale nie aż tak bardzo... Objawiało by się to wyciem? To te samochody są aż tak dziwne ? :D Coś nie tak ze skrzynią i auto wyje? :/ właśnie czytałem, że ktoś miał problem ze skrzynią i wyło, ale przyczyn to może być wiele... Olej w skrzyni jest Ok - sprawdzali na ogólnym przeglądzie.

Edytowane przez Raventador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne dźwięki wydaje Master, albo Trafic jak łożyska w skrzyni są na wykończeniu.

Dźwięk na postoju występuje przy włączonym i wyłączonym sprzęgle?

Rolki nie hałasują?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest skrzynia manualna 6 biegowa. Włączam silnik i dodaję gazu, to słychać lekkie wycie, a jak jadę to tak jak na filmiku... Teraz sam nie wiem co mam zrobić... Rolki zapewne to byłby dźwięk metaliczny... Nic nie słyszę, silnik równo pracuje..

Błagam tylko nie skrzynia... Zmiana oleju pomoże? Albo wymiana tych łożysk? Bo jak kupię skrzynie to skąd mam pewnośc, że nie będzie wyć, nie ma nowych skrzyń... Ale ja mam pecha... Nie mam już siły... :( :( :( :mad:

[Ale, ale... Jak puszczam gaz to wycie ustaje... sam już nie wiem, próbuję się pocieszyć, czemu ludzie kupują auta i jeżdżą 5 lat bez grubej awarii, ten Scenik ma 142 tyś oryginalnego przebiegu!] Rzecz nabyta, ale już w niego włożyłem masę kasy, uszczelka głowicy, pokrywa zaworów, oleje, filtry, tarcze, klocki, wycieraczka padła (ramie), schowek elektryczny, pranie tapicerki, dywaniki gumowe, opony nówki) Jakieś fatum nade mną ciąży? Nie zdziwiłbym się... :unsure: wymienić można wiele, ale skąd brać na to pieniądze w tej pięknej Polsce, to nie wiem...

[Czasem jak jak dodaję lekko gazu jadąc, czuję szuranie pod pedałem gazu] czuć to na nodze, ale to może być potencjometr chyba, bo na sprzęgle nic nie szura, itp. i jest to jak puszczam pedał gazu, zauważyłem to tylko przy niskiej prędkości 10-20km jak odjeżdżam spod bloku

 

Dodano: 18 lut 2016 - 14:14

thumb_hosting_zdjec_1455801228__20160218_134610.jpg

 

Oto przyczyna :D :D :D <piwko>:applause::notacrook:

 

Niestety to nie było przyczyną... W poniedziałek odbieram auto od mechanika, mają wymienić rozrząd kompletny z pompą wody. Nie jest to skrzynia biegów. Rura jedynie pomogła w tym, że mniej pali troszkę i nie podkapca :) nieszczelność była.

@Pawel - pomożesz? Albo ktoś, ktokolwiek....

Biorą się za pompę wtryskową, jutro powinienem wiedzieć czy podmiana coś dała, jeżeli tak - to czyszczenie baku, filtra, przewodów z opiłków i gotowe. Jeśli nie - szukam dalej.

Edytowane przez Raventador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!