Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

Od pewnego czasu zauważyłem, że moje ksenony w Megane III Grandtour zaczęły słabo świecić, wiązka światła świeci na ok. 4-5 metrów przed maskę, wcześniej świeciły dużo lepiej. Wygląda na to, że problem nie tkwi w mocy świecenia lamp, a w tym, że lampy świecą w dół. Kiedy stanąłem przed ścianą i zacząłem wyłączać i włączać światła mijania zauważyłem, że reflektory idą w dół, potem na boki, a następnie do środka i w tej pozycji zostają. Z tego co pamiętam to powinny jeszcze się podnieść. Czy ktoś z użytkowników miał taki problem z xenonami u siebie? Proszę o jakieś sugestie.

Miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że padł ci któryś z czujników obciążenia lub rozkalibrowalo sie poziomowanie czy jak to sie tam po prawnie nazywa miałem tak nie raz w dziewczyny aucie.

Polecam podjechać do ASO albo na stacje diagnostyczna może uda im sie to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO. Diagnoza - uszkodzony mechanizm silniczka sterowania światłem reflektora, Pan z ASO poinformował mnie, że u nich nie mogą zamówić samego silniczka, tylko cały nowy reflektor. Koszt niecałe 2000 zł. Jednak po odjechaniu z ASO zauważyłem, że światła świecą o wiele lepiej niż świeciły. Jakieś pomysły? Silniczek nagle odżył? Czy panowie z ASO nawet nie wiedzą, że naprawili usterkę? A może ręcznie ustawili wysokość świateł? Tylko czy przy samopoziomowaniu to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na kanał i znajdź przy kole dźwigienkę regulacji świateł w zależności od obciążenia. Poruszaj ją i sprawdź, czy światła się obniżają/podnoszą. Będziesz miał odpowiedź, czy mechanizm działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w innym serwisie na CLIPIE. Sprawa zakończyła się na tym, że była niedopięta jakaś wtyczka, po dopięciu i zaprogramowaniu na nowo samo poziomowania wszystko działa jak powinno. I tak zamiast 2 tysięcy, zapłaciłem 99zł. Jeżeli jest ktoś z Trójmiasta lub okolic, polecam serwis Pitstop Renault w Gdyni-Dąbrowie, szybka i rzetelna naprawa. Dla serwisu ASO Zdunek w Gdyni niestety minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!