Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

napięcie na wtyczce przeływomeirza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z przepływomierzem u scenic II 1,9 dci (2005 r). Autko więcej pali (ok. 10 l.), dymi na czarno bardziej i słabo wchodzi na wysokie obroty. Po odpięciu wtyczki przepływomierza dynamika wzrasta, spalanie nieco (o ok. 0,5 l spada). To wskazuje na padniętą przepływkę, ale troszkę mnie to dziwi, bo założyłem oryginał 2 lata temu zakupiony w intercarsie za prawie 65o zł. i nie miałem problemów z elektryką w tym autku. W grudniu ubr. czyściłfachowo przepływkę mechanik na moich oczach i nie wydaje mi się aby ją uszkodził. Od kilku tygodni męczy mnie ten problem, czy trzeba ją zmieniać, czy nie.

 

Szukałem na forum megane coć na temat wartości napięcia na poszczególnych 6 pinach przepływomierza i nic nie znalazłem. Na forum almery wyczytałem (tam wtyczka do przepływomierza posiada 5 pinów, że: pierwszy i piąty ma )V, drugi ma wzrastające w zależności od obrotów na silniku od 2,8 do 4,2 V, trzeci 12V, a czwarty 4,8V. Oczywiście w czasie pomiaru minus miernika do minusa akumulatora. Nie wiem jak powinno być u scenica, gdzie wtyczka do przepływki ma 6 pinów. Czy ktoś ma w tym temacie wiedzę?

Ja mierzyłem miernikiem napięcia na wtyczce u przepływomierza mojego scenica to: pierwszy, piąty i szósty (licząc w kolejności od góry) miały 0 V, drugi miał 2,9 niezależnie od obrotów (od 800-do 4000, trzeci), na trzecim ok. 14,2 V (tak jak doładowanie na akumulatorze), a czwarty, 4,8 V.

 

Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie to będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!