Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podnośnik szyb elektryczny megane 2001 opusz


Rekomendowane odpowiedzi

Dwie przenie szyby leżą, jeszcze do nich nie zaglądałem. Ale na parkingu raz opusciłem tylną szybę i nie chciała się podnieść. Zdjąłem tapicerkę wyjąłem podnośnik. Przełącznik zmieniał poraryzację +/-, -/+ 12 V (sprawdzałem napięcie na stykach-może za mały prąd daje) lecz podnośnik/silnik kręcił się w jedną stronę. Obruciłem na nim magnes zaczęł kręcić się w drugą więc silnik wygląda na sprawny. Podłączyłem przełącznik do opuszczania szyby z drugich tylnych drzwi (szyba tam się opuszczała i podnosiła) podnośnik zaczął kręcic w dwie strony lecz po chwili przestał. Po podłączeniu z powrotem miałem już 2 tylne szyby niesprawne :-( Puki co obróciłem magnes na silniku tak abym mógł podnieść szybę i podniosłem ją do góry. I tak na razie zostawiłem. Możliwe jest że jakieś sterowanie padło od tych szyb ? podłączane to jest przez jakiś komputer? czy jest to prosty przełącznik zmieniający polaryzację +/- na -/+ 12 V i nie ma tam wielkiej filozofi co mogło by się popsuć? Samochód to megane 2001 cdi kombi

 

Znalazłem rozwiązanie: Głównie to miałem styczniki otwierające dzrzwi zabrudzone i styki przykopcone. Musiałem je rozebrać i zetrzeć delikatnie papierem ściernym i to wszystko. W drugiej tylnej szybie bezpiecznik wywaliło (każda szyba ma swój bezpiecznik), a przedniej szybie z prawej strony w podnośniku linka pęknięta (zaożyłem nowy podnośnik) oraz w podnośniku od strony kierowcy pęknięty plastikowy element - wymieniłem go na ten od podnośnika z zerwaną linką. A styczniki wszystkie dla pewności rozebrałem i przeczyściłem styki.

--

dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!