Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci, nie odpala na PB, na gazie ok, później na PB też ok


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnego tematu jednak nic podobnego nie znalazłem.

Posiadam Grand Scenica II phI 2.0 benzyna + lpg (Stag)

Ostatnio zdarza się, że przy próbie uruchomienia kręci rozrusznikiem jednak nie odpala na benzynie.

Przy uruchomieniu awaryjnym z gazu odpala od razu... mogę też od razu go wyłączyć i przy ponownej próbie uruchomienia z benzyny już wszystko działa jak trzeba.

Pracuje i jeździ na PB bez problemu, tak samo jak i na gazie.

Nie dzieje się tak za każdym razem.

Sporo jeżdżę, również po mieście często wyłączając silnik i ponownie go odpalając.

Problem występuje jak auto postoi trochę ( np. z 2 godziny) a przynajmniej tak zaobserwowałem.

Jeżeli ktoś spotkał się z czymś podobnym to proszę podawać możliwości + ewentualne namiary na części które trzeba sprawdzić (w którym miejscu się znajdują i jak je przeczyścić/sprawdzić itp.)

Najdziwniejsze jest to, że jak już odpali na gazie, to po przełączeniu na benzynę normalnie działa i po wyłączeniu silnika przy ponownym odpaleniu już bez problemu odpala na benzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został już dawno rozwiązany więc dopiszę co było przyczyną.

 

Postanowiłem wymienić pompkę paliwa którą obwiniałem. Zakupiłem nowy wkład jednak przy rozbieraniu wyszedł na jaw cały problem. Stopiła się kostka od pompy paliwa przetapiając kosz w którym jest zamontowana. Dziwne że nie było czuć benzyny w środku auta. Pompka okazała się ok, jedynie zlutowano przewody na stałe oraz zaklejono otwór w koszu. Od tej pory wszystko działa jak należy.

Edytowane przez Wojtti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!