Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zawieszający się prędkościomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

posiadam Renault Megane I 96r., mój problem polega na tym że w trakcie jazdy autem zawiesza mi się prędkościomierz, polega to na tym że przykładowo wskazówka przy prędkości 20km/h pokazuje mi 40km/h a przy prędkościach powyżej 80km/h zatrzymuje mi się na 80 km/h. Lecz gdy puknę ręką w plastikową obudowę licznika nie raz prędkościomierz mi się odblokuje i pokazuje realne wyniki. I tu kieruje moje pytanie do was, czy jest to spowodowane uszkodzonym licznikiem czy impulsatorem, od razu mówię że w mojej wersji prędkość szczytuje się właśnie z impulsatora koło skrzyni biegów a nie z ABS'u.

 

Za wszystkie podpowiedzi dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to sprawdzić, z przodu licznika jest tylko nr 1G1D230K3, jest to licznik w wersji z obrotomierzem i manualnym licznikiem km (ten co można kasować)

identyczny jak na tym zdjęciu

 

http://sprzedajemy.pl/licznik-zegary-renault-megane-i-1-6,243529487322

 

Dodano: 13 kwi 2016 - 17:49

raczej będzie to Sagem, bo przeczytałem inny temat na forum i ktoś wypowiadał się że liczniki Jaeger montowane były w wersjach poliftingowych a ja posiadam wersję przed liftem

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed liftem też były Jaegery, nazwa jest na tarczy zegara temperatury i poziomu paliwa.

Jeżeli Jeger, to ja bym zaczął od wyczyszczenia kostek, ewentualnie wyczyścić licznik (np. wyciągnąć i przedmuchać sprężonym powietrzem).

Oczywiście mogły się też pojawić zimne luty jak w Sagemach, ale w Jaegerach jest to o wiele rzadsze zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok. jutro zabiorę się do demontażu licznika, przeczyszczę go wraz ze stykami i napisze czy przyniosło to oczekiwany rezultat

 

Dodano: 05 maj 2016 - 11:34

Witam troszkę to trwało ale udało się. Pomogła wymiana licznika.

Lecz pojawił się inny problem,

Po zakupie używanego licznika przekręciłem liczbę kilometrów do przodu bo kupiłem z teoretycznie mniejszym przebiegiem a nie chciałem mieć problemów i tłumaczeń na stacjach diagnostycznych.

Nie wiem dlaczego ale nie działa licznik KM główny jak i dzienny. Da rady to jakoś naprawić?

Dodam jeszcze że jest to zwykły licznik a nie jak w innych wersjach z wyświetlaczem cyfrowym

Edytowane przez koper2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!