Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z niefabrycznym radiem w meganie II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po przeszczepie radia z Dacii Duster do mojej meganki. Radio odpala, na postoju w miarę ładnie chodzi (choć nie zawsze chce złapać fale, po zmianie kanału wcześniej zaprogramowanego) bluetooth działa w telefonem. Jak jadę autem to głośność pływa ciszej / głośniej. RDS szaleje, tzn. raz działa, raz nie. Wszystkie opcje RDSu wyłączone ale to nie pomaga na jakość odbioru radia. Wczoraj zainstalowany filtr przeciwzakłóceniowy, ale to też nie działa.

Już nie wiem, co można sprawdzić? Kabel antenowy? Wygląda to tak, jakby sygnał z RDSu był za słaby i zawieszał odbiór sygnału. Tam gdzie nie jest RDS nadawany to radio działa znośnie. Zastawia mnie jedno. Jak radio jest wyjęte z konsoli to lokalne radio nawet działa sympatycznie aczkolwiek nie zawsze. Jak radio i ten filtr są już schowane w konsoli - to to radio lokalne traci moc. Może to też być wina kabla?

Pytajcie, to będę odpowiadał, bo mogłem nie wszystkie informacje podać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od sprawdzenie anteny, odepnij zasilanie, odłącz bacik, zobacz czy to coś zmieni.Moje radio raz działa lepiej raz gorzej, też musze się za to zabrać...dziwi fakt,że mg2 mają anteny zew. z którymi jest taki problem, w mojej poprzedniej audi a4 antena była wew. i to samo radio, które mam obecnie działało idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To mam dzisiaj po pracy w planach, zapobiegawczo kupię kabel antenowy. Jest możliwość że się przyda.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dodano: 13 maj 2016 - 22:49

A więc radio już działa ok. Okazało się, że podstawa anteny miała zaśniedziałe styki. Wyczyszczone i od razu super odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!