Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znika lewy kierunek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeszcze nie uporałem się z poprzednimi (wykrytymi przy zakupie) problemami a już kolejna się pojawiła.

Wczoraj usłyszałam szybko cykający przerywaczz kierunkowskazów przy wł pozycji w lewo.

Kontrolka też migała szybko - pomyślałem o żarówce.

Na postoju sprawdziłem - nie pali się lewy kierunkowskaz w przedniej lampie. Bez względu na to czy właczony manetką czy przyciskiem awaryjnych.

Wykręciłem żarówkę - cała

Nie miałem żadnych narzędzi więc tylko obejrzałem czy nie widać urwanych przewodów, śniedzi itp. Wszystko wygląda idealnie.

Wkładam z powrotem - nie działa

Po 30 minutach ruszam dalej - włączam lewy kierunek - dzwięk normalny, lampka też miga tak jak powinna - cudowne uzdrowienie

W trasie wyszło że to jednak nie koniec bojów z kierunkiem.

Włączam przed dojazdem do skrzyżowania - wszystko ok ale po ok 2 sekundach cisza, nic się nie dzieje, brak lampki, klikania.

Wyłączam i włączam manetką - pojawił się.

Dojechałem do domu mając takie sytuacje kilka razy (nie zawsze)

Pod domem kolejny test - włączam i wyłączam na zmianę i działa cały czas.

Wiem że sienie uleczył i problem występuje tylko od czego zacząć?

Na forum czytałem dużo o nie wracających czy też przeskakujacych ale u mnie trochę inaczej to wygląda.

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myślę tą przednią w która jako pierwszy objaw wystąpił czy moze tylną, z którą jak czytałem najczęściej są problemy?

Bo już zacząłem myśleć o manetce (której de facto nie mam jak sprawdzić)

Edytowane przez r_afaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard

Masa w tylnych lampach + dogięcie i wyczyszczenie wtyczek. To raz.

Dwa - coś się niedobrego dzieje w manetce kierunkowskazów, pewnie styki do czyszczenia, ewentualnie do wymiany manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś w lewej manetce raz dało się włączyć tylne światła przeciwmgielne, a raz nie. Okazało się, że ukruszył się kabelek przy manetce. Wystarczyło polutować i problem nie wrócił. Teraz chyba będę miał coś podobnego w manetce prawej bo czasem są problemy z załączeniem przerywanych wycieraczek. Jak odciągnę trochę manetkę od siebie to załapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam Scenica ale w mojej Megance gdy włączyłem lewy kierunkowskaz to działał przez kilka sekund i nagle zanikał,słyszałem cykanie ale nie pokazywało mi na liczniku że mruga i nie miałem lewego kierunku,po kilku sekundach znowu zaczął działać,rozkręciłem manetkę i popsikałem olejem uniwersalnym ale nic to nie dało,okazało się że powodem był brak masy z tyłu.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!