Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

antena dachowa do radia


Rekomendowane odpowiedzi

Na drugim zdjęciu widać "wkład" lampki, po bokach masz zaczepy, ściskasz je palcami i wypada cały "wkład". Odpinasz wtyczkę o lampki. Pod spodem masz dwie śrubki torx i wyjmujesz cały ten plastik. Nie pamiętam czy są również śrubki pod tym elementem z czujką alarmu? Ta przednia część jest nasuwana na lampkę, mniej więcej w 1/4 tej szczeliny są te zatrzaski. Weź jakiś płaski plastik i naciskając spróbuj przesunąć ten element w kierunku szyby.

Co do anteny...

W którymś linku w tym temacie są rysunki podstawki anteny, będziesz wiedział czy pasuje? Ja przypuszczam, że będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz_g, traka antena będzie pasowała tylko nie wiem jak z końcówką do radia nie pamietam jaka jest. Polecam zasilikonować spód anteny przed włożeniem po dociśnieiu zrobi sie z tego szczelna uszczelka resztę która wypłynie zetrzeć szmatką.Antena jest od dołu przykręcona nakrętką chyba na klucz8

polecam http://www.allegro.pl/item631787270_antena...en_peugeot.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wsztystkich

mam pytanko dot anteny czy maszt anteny (podstawa) z przewodem jest laczony jakos w madry sposob czy zostaje ciecie kabla i lutowanie. Stracilem antene gdy wiezdzalem do garazu.

NAstepne pytanko jakiej dlugosci macie anteny mialem 100cm i nie wiem czy antena 40cm bedzie tak samo skuteczna co moja stara

Prosze o odpowiedz

Pozdrawaiam wszystkich:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembos, kabel jest przykręcany od dołu tą sama nakrętką która mocuje podstawę anteny.

I zacznij pisać po polsku, bo jak na razie to Twoje posty nadają się tylko do kosza a nie by na nie odpowiadać. Patrz REGULAMIN w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczną i jest wystarczająca, a jak będziesz kupował to porozglądaj się za takimi z Peugeota, są takie same, a znacznie tańsze jak w ASO Renaulta (oczywiście jak ten Twój scenic to I)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Znajdź przewód na którym na +12V po zapłonie, np. zasilający radio. Są dwa, jeden jest stałym plusem do podtrzymania pamięci, drugi na którym pojawia się + po włączeniu zapłonu, do tego bym się podpiął.Wydaje mi się, że chyba będzie to czerwony przewód na Twoim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę ze wzmacniaczem zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym. Sprzedający dodał taki opis:

"Bardzo prosty montaż, wystarczy wtyczkę antenową wpiąć do wzmacniacza a wtyczkę

znajdującą się na przewodzie wzmacniacza do gniazda radia,

czerwony przewód należy podłączyć pod zasilanie +12V ( najlepiej aby napięcie pojawiło się po włączeniu radia,

niebieski przewód z kostki ISO )

U mnie jak widać na zdjęciu na pierwszym planie - z metalową końcówką, niepodpięty do niczego, jest niebieski przewód wychodzący z kostki, ale czy to ma być ten? Z radia wychodzi niebieski, ale jest oznaczony jako przewód do podłączenia pilota (w kierownicy pewnie), którego oczywiście nie mam. Nie chciałbym zrobić jakiegoś zwarcia i uszkodzić radio lub wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!