Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - nie chłodzi...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Scenic II z 2004 roku. W zeszłym roku w sierpniu nabiłem klimatyzację bo nie załączała się sprężarka. Przez całe lato pracowała bez problemu. Teraz pojawił się ten sam problem. Po włączeniu klimy nie słychać żeby włączała się sprężarka klimatyzacji i nie chłodzi. Co może być przyczyną? Czy trzeba tak często ją nabijać. A może jest niesprawny układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całe lato pracowała bez problemu
A jak zrobilo się już chłodniej to klimy nie używałeś???
Czy trzeba tak często ją nabijać
Klimę nabija się rez na 2 -3 lata,zależy od sposobu eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie używałes klimy w zimie i generalnie nie była użyuwana tez w inne zimy to prawie na pewno nie masz już czynnika chłodzącego w układzie. Przerabiałem podobny temat u znajomego w civicu tam chodziło o którąś z uszczelek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że przez zimę nie używałem klimy. Praktycznie w każdy mroźny dzień włączałem odszranianie przedniej szyby (gdzie uruchamia sie klima). Ciekaw jestem czy przyczyną może być nieszczelny układ. A może podradzicie gdzie w Szczecinie można ją naprawić w porządnym zakładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć nieszczelny układ i nie ma siły by czynnik utrzymał się w tym przypadku.Musisz jechać do zakładu gdzie mają specjalne urządzenie do serwisu klimatyzacji i na poczekaniu sprawdzą Ci czy układ jest szczelny a jeśli nie to zaraz powiedzą Ci gdzie jest nieszczelność. Przerabiałem takie coś w poprzednim autku i wiem,że na tym sie nie zaoszczędzi !!! :P Ja robię przegląd co rok i średnio ubywa 100 gram czynnika !!! Ale zawsze chłodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem w warsztacie w ktorym serwisuje klime i spec powiedzial ze klima ktora nie chodzi psuje sie bardziej od tej ktora chodzi non stop ponieważ po pierwsze sprężarka nie jest smarowana przy wyłączonym układzie, po drugie klima która nie działa nie oczyszcza sie i wdają się grzyby i wżery w aluminium układu. Ja swoją klimę mam włączoną 365 dni w roku i nie narzekam. A czynnik trzeba uzupełniać - to fakt. Przy okazji (porządny) warsztat wykona osuszanie układu. Koszt kompletnej uslugi w Wawie to około 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i naprawiono :-> . Prawie :-/ . Sprawdzili szczelność była OK. Więc nabili freonu (czy jakoś tam :shock: ). Dodatkowo gratis odgrzybili podobno nowość ( która normalnie kosztuje 80 zł). Ale mimo wszystko jest coś nie tak. Oczywiście chłodzi w środku bez zarzutów ale jak włączam wyższą temperaturę to zauważyłem że AC na wyświetlaczu nie wyłącza się. Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!