Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyświetlacz grand scenic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zanim odpiszecie "wyślij do Kaczorów", przeczytajcie. Info 1. Dzwoniłem do Kaczorów. info 2. Nie znalazłem na forum takiego problemu. Info 3. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod deską rozdzielczą za pomocą miernika. Chodzi o brak wyświtlacza od radia, nie działające radio i sterowanie radiem pod kierownicą. Według Kaczorów to nietypowa usterka, bo nie działa cześć wyświetlacza od radia ale godzinę i temperaturę zewnętrzna pokazuje. Radio działa (napięcie dochodzi), przyjmuje płytę, nic nie szumi tylko po kilkukrotnym wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku radio piszczy (woła o kod?). Nic się nie dzieje przy manipulowaniu sterowaniem radia pod kierownicą. Gdyby cały prawy wyświetlacz był martwy nie zawracałbym głowy tylko wysłal bez zastanownienia całość do Kaczorów, a przez działającą godzinę i temperaturę mam zagwostkę. Spotkał się ktoś z taką przypadłościa?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez hippis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio w renault jest kodowane. W meg ii po każdym wyłączeniu prądu wołał kod do radia. Jeżeli to nie to, to kostka lub cale radio może byc do wymiany. Do meg ii zaplacilem 100zł za sprawne radio.

 

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy które radio: TunerList to koszt używki od około 15/20zł wzwyż (cena nie zawsze jest odniesieniem do stanu danego modelu, trafiają się tanio radyjka w pełni sprawne w ładnym stanie a są też takie średnio wyglądające w cenie horrendalnie dużej)... UpdateList 40/50zł wzwyż (podobnie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z El-Cars'em o mojej przypadłości. Gdzieś w necie wyczytałem, że w mojej reni nie powinno być menu wyświetlacza w języku polskim, u mnie jest (co oznacza, że był wymieniony). Licznik jest nowszy a radio pozostało stare (Tuner List). Według El-Cars'u wystarczy wymienić radio na Tuner Lift, wykonać jakąś podmiankę przewodów między wtyczką czerwoną a szarą w wyświetlaczu i wszystko powinno działać. Radio ju zkupiłem czekam na przesyłkę, dowiem się jakie przewody mam zamienić dam znać czy problem rozwiązałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chodziło o Update List. Mój błąd. Sprawdziłem w kupionych, kupiłem odpowiednie tylko nazwy pomieszałem. W weekend poszukam na forum, które piny mam zamienić we wtyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Mocno mi to ułatwiło. Radio przyszło dzisiaj. Pierwsze spostrzeżenie, update list ma inne gniazda niż moje stare radio. Żółta wtyczka w moim radiu jest w przybliżeniu kwadratowa a w update list chyba powinna być podłużna (dwa razy szersza). Znalazłem miejsce w podłużnym gniezdzie, gdzie pasuje moja żółta wtyczka (zegar i temperatura działa reszta po staremu czyli radio się włącza, serowanie pod kierownicą nie działa i wyświetlacz jest ciemny).Piny w czerwonej wtyczce zamieniłem zgodnie z instrukcją. Zaczyna mnie to wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a na pewno dobrze wpiąłeś żółtą wtyczkę, zmieniłeś piny we wtyczce przy liczniku?... to może sprawdź czy przewody między licznikiem a radiem są dobre, miernikiem z brzęczykiem. Różnica między wpięciem wtyczek w radiach:

http://megane.com.pl/topic/51346-opis-zlaczy-radia-tuner-list-update-list/page__view__findpost__p__370034

Zdejmij maskownicę licznika i sprawdź czy wszystkie piny są wpięte we wtyczkę w radiu a i jak możesz sprawdź jaki masz numer na liczniku, chociaż język PL raczej świadczy o tym że powinien być pod radio update list...

 

Nie jestem pewien ale chyba licznik z j.PL pod nawigację w rocznikach 2004/05r chyba współpracował z radiem TunerList, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawigacji. Żółtą wtyczkę wpiąłem dokładnie w miejscu jak na rysunku. Przewody (ciągłość) sprawdziłem miernikiem wcześniej. Sprawdziłem też stare radio przy zamienionych pinach, też nic. Czegoś musi tam jeszcze brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie wtyczek, może ktoś wcześniej przekładał kable i coś nakombinował... tylko dobre zdjęcia aby było widać wszystkie kabelki wchodzące we wtyczkę i ich kolory, może ktoś coś zauważy...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają moje wtyczki. W czerwonej są zamienione piny według informacji z linka. Przepraszam za jakość, ale dysponuję tylko telefonem zastępczym.

 

post-92237-0-81437500-1466195343_thumb.jpg post-92237-0-26563800-1466195372_thumb.jpg

 

Jutro pogrzebię w tych kabelkach, może coś znajdę. Dziś udało mi się tylko urwać czarny przewód (masa?) z szarej wtyczki przy zegarach i jutro muszę to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując wtyczkę czerwoną twoją ze zdjęcia wedle zdjęcia mojej to wychodzi że wszystko jest OK wedle kolorystyki przewodów, identycznie. Co do żółtej się nie wypowiem, nie mam zdjęcia jej a za daleko iść do samochodu... <piwko>

Radio dedykowane dla MII/SCII???, wrzuć zdjęcie frontu, naklejki z numerami radia, zdjęcie numerów licznika... może ktoś coś podpowie...

Tak to tylko podmiana licznika oraz radia na inne i testowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem do El-cars'u to mówił mi człowiek, że trzeba coś podmienić też w szarej wtyczce przy zegarach. Niestety dzwoniłem z pracy i nie miałem jak zapisać. W poniedziałek zadzwonie siedząc w aucie i mając wszystko rozebrane. Poniżej fotki numerów. Radio z zieloną farbą to kupione Update, to drugie to, z którym kupiłem auto, zegary z auta. teraz zauważyłem, że szara wtyczka jest poryta od zewnątrz, ktoś się nad nią musiał znęcać, może w niej jest coś pozamieniane?

post-92237-0-49541800-1466242067_thumb.jpg

post-92237-0-89348700-1466242105_thumb.jpg

post-92237-0-25749600-1466242131_thumb.jpg

post-92237-0-31950400-1466242153_thumb.jpg

Edytowane przez hippis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!