Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy sprzęgło się kończy


Bumpalump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem użytkownikiem Megane 1 ph 2 1.4 16V 2002r rok, przebieg podobno 130tyś oryginalny.

Auto użytkuje od ok 5 tygodni, pamiętam na początku przy puszczaniu sprzęgła po zmianie biegu zawsze było lekkie szarpnięcie gdy obroty spadały, jest to około 500 obr różnicy.

Szarpnięcie występowało również gdy zmiana biegu odbywała się powoli, i obroty musiały się dźwignąć z biegu jałowego

Teraz, w sumie z dnia na dzień zauważyłem, że tego szarpnięcia nie ma gdy sprzęgło puszczam dość szybko. Tak samo nie ma szarpnięcia gdy po zmianie biegów obroty spadną do 750 i muszą się później wyrównać.

2000 obr 2 bieg

sprzęgło i 3 bieg

po puszczeniu mam 1500 obr na 3 biegu i szarpnięcia nie ma.

Gdy sprzęgło puszcze bardzo gwałtownie to wtedy czuć lekkie szarpnięcie.

I zacząłem się zastanawiać czy czasem sprzęgło się nie kończy, ale nie mam typowych objawów, tarcz nie ślizga się, przy 5 biegu i prędkości ok 70km/h wciśnięcie gazu do podłogi skutkuje powolnym rozpędzaniem auta, obroty nie idą gwałtownie do góry tylko równo ze wzrostem prędkości.

Na postoju nagłe puszczenie sprzęgła bez względu na wrzucony bieg skutkuje zgaszeniem silnika.

 

Dodano: 17 cze 2016 - 09:35

Witam zauważyłem dziś, że to czy auto szarpnie zależy od szybkości opadania obrotów, raz po wciśnięciu sprzęgła opadają szybko a raz stosunkowo powoli. Więc temat sprzęgła nieauktualny

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!