Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtra LPG


sejang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Renie z LPG (sekwencja) już z 2 lata albo i dłużej - troche szarpnie czasem na LPG /na benzynie ok, przewody świece wymieniłem , cewki też jakoś wcześniej więc podejrzenie pada na instalację gazu tym bardziej że za bardzo się nią nie interesowałem kwestie konserwacji itp. Chciałbym wymienić filtr gazu ogólnie zrobić przegląd instalacji LPG, pewnie nazbierało się syfu. Instalację mam na kontrolerze STAG-300-4, znalazłem filtr przelotowy (zaznaczyłem na żółto) fazy lotnej gazu ale chyba powinien jeszcze być fazy płynnej. Właśnie gdzie on może siedzieć i jak się do niego dobrać?

Widzę chyba reduktor i na nim właśnie puszkę fitra fazy płynnej przykręconą na 3 śruby zaznaczyłem zieloną strzałką , czy mam rację? jaki wkład do tego kupić? Czy wystarczy tylko te 3 śruby wykręcić ?

I jeszcze jedno pytanko, jest jakaś puszka raczej niezwiązana pewnie z LPG ktoś przykręcił na jedną śrubę i wisi, wchodzi tam jeden wężyk co to jest za ustrojstwo ? (zaznaczyłem na czerwono)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10

Regulamin dodawania zdjęć na forum :!: -Prezes

 

Pozdrawiam

 

PS. oczywiście wiem że przed ewentualnymi czynnościami trzeba najpierw zakręcić gaz na butli, i opcjonalnie "wypalić" gaz pozostały w instalacji.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr fazy lotnej dobrze zaznaczyłeś, jak będziesz go wymieniał to pamiętaj, że on jest kierunkowy. Na filtrze będziesz miał narysowaną strzałkę, montujesz filtr tak, żeby strzałka kierowała w stronę wtryskiwaczy gazu. Polecam kupić też nowe opaski do zamontowania filtra, mnie się jeszcze nie udało wymienić tego filtra na starych opaskach, żeby potem gaz się tam nie ulatniał... Pod dekielkiem, tak jak zaznaczyłeś, jest filtr fazy ciekłej. Odkręcasz dekielek i masz filtr na wierzchu. Jeśli dobrze widzę na zdjęciu oznaczenie reduktora AT09 to będzie to Tomasetto Alaska, więc taki filtr http://nagaz24.pl/zestaw-naprawczy-filtra-lpg-na-redukt-tomasetto,s,3633,p,pl.html, ale upewnij się bo fotka mało wyraźna ;) Zwróć uwagę, że filtr nie jest przelotowy, otworkiem musisz zamontować do dołu. Mniejsza uszczelka jest pod filtrem, większa jest uszczelką tej pokrywki.

Obejrzyj też dobrze reduktor, czy nie ma gdzieś wycieków. Ile masz najechane na tej instalacji? Jak dużo to może reduktor już nie domaga i trzeba go zregenerować lub wymienić, przez to problemy z jazdą na gazie.

Ta puszka to nie wiem co to jest, u mnie tego nie ma.

Pamiętaj Kolego, że fotki wrzuca się tu przez hosting forum ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Na pewno bym się starał na starych opaskach zaciskowych to montować, dzięki za radę znając życie głowił bym się dlaczego się ulatnia. Czy te opaski są specjalne do tego celu czy wystarczy kupić w podobnym rozmiarze w sklepie np. castorama czy leroy ?

 

Z 10tyś tym autem zrobiłem może trochę więcej, ale nie wiem ile poprzedni właściciel się tym bujał wcześniej tzn. kiedy wymieniał filtry. Pamiętam że coś tam pokazywał że to i tamto się co jakiś czas wymienia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lepsza opaska, byle w miarę dopasowana do średnicy węża. Swoją drogą gaz może ulatniać się po wymianie tego filtra fazy lotnej także dlatego, że ta opaska niszczy trochę wąż. Jakby i tak leciało to rozmontuj to jeszcze raz i obetnij końcówki wężyków, tam gdzie były opaski. Chyba, że wężyki są na styk i po obcięciu nie starczy już do założenia filtra.

Co do tego reduktora, jeśli faktycznie masz tam Tomasetto Alaska i byłby już słaby to ja zregenerowałem ten reduktor 2-3 miesiące temu samodzielnie robiąc to pierwszy raz w życiu. W necie masz poradniki krok po kroku. Jeśli podejmowałbyś się tego sam to oprócz porządnego wyczyszczenia wszystkiego reduktor trzeba skręcać na spokojnie, bez pośpiechu i skrupulatnie. Ogólnie poziom trudności oceniam na średni z minusem ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!