Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gasnie na gazie


logolo

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o przeniesieni do dzialu LPG

 

Czesc!

Mam maly problem

Podczas jazdy na gazie przy wlaczonej klimatyzacji autko czasami gasnie.

Pisze czasami poniewaz gasnie przewaznie wtedy gdy obroty spadaja z wysokich na male.

Np: jak jade i wlacze na luz i jak obroty spadaja np: z 2,5 czy z 3 tys to czesto zdaza sie ze samochod gasnie. Jesli nie zgasnie tuz po wlaczeniu na luz i puszczeniu gazu to potem obroty lekko rosna, stabilizuja sie i juz teraz wiadomo ze nie zgasnie.

Regulacja gazu nic nie pomaga. Zreszta gazowiec powiedzial ze nie mozna np: podniesc obrotow na gazie bo komputer sam je ustawia. Czy to prawda?

 

Niestety nie do konca wiem jaka mam instalacje gazowa poniewaz od niedawna jezdze tym autem (dostalem od rodzinki) ale z tego co wiem to jest taka jak powinna byc sekwencja czy cos takiego

Wczoraj wymienialem filtry powietrza i gazu i ciagle to samo.

 

Druga sprawa:

Jak sprawdzic ze mechanik wymienil filta powietrza? Gdzie w scenicu jest ten filtr?

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

Jeszcze jedno: Na beznynie nie ma tego problemu. Problem dotyczy tylko gazu i to niezaleznie czy jest rozgrzany samochod czy zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cięcie

...udało Ci się rozwiązać ten problem?? U mnie dzieje się to samo w Megane II więc dlatego pytam.

A jakie masz obroty na luzie???

 

Po takim czasie bytności na forum, należałoby się zapoznać wreszcie z regulaminem. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak problem rozwiązałem. Tylko niestety nie pamiętam dokładnie co to było. W Warsztacie na ulicy Szpaczej w Warszawie cos mi przeczyszczano. Robiłem to rok temu i tak jak mówię niestety nie pamiętam jak to fachowo się nazywa. W każdym razie wiem na pewno, że to nie była kwestia gazu. Robił mi to człowiek który gazu się nie tyka a zajmuję sie wtryskami.

 

Powiedział, żen a starość tak się robi w silnikach i nie mam na to rady, poza przeczyszczeniem.

Jeżeli moje wyjaśnienie na niewiele się zdało (co jest bardzo prawdopodobne) proponuję zadzwonić http://www.autoszpacza.pl/ opisać problem a na pewno otrzymasz fachową rade co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam parę dni temu miałem to samo przy przełączaniu na gaz auto gasło !!!

Okazało się że jest spadek ciśnienia spowodowany po prostu syfem, Koleś wpuścił do korektora jakiś preparat a potem wpuścił go do zbiornika z gazem aby przeczyścił całą instalację i od tego czasu jest ok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam podobny problem jak kolega z pierwszego postu. Posiadam Scenica II 1.6 16v K4M oraz 5-cio miesięczną instalację Landi Renzo z przebiegiem 17kkm. Auto gaśnie gdy jest na gazie i ma włączoną klimatyzację natomiast na benzynie przy włączonej klimie jest ok- czy u kolegi też tak jest, że na klimie gaśnie a na benzynie jest ok? Zdarzało się tak, że przy dojeżdżaniu do świateł przy obrotach 3-4tys. wciskałem sprzęgło samochód gasł i tak jest dalej. Teraz zdarza się tak, że jak już stoję i trzymam sprzęgło to potrafi zgasnąć. Na regulacjach gazu byłem już kilkakrotnie i dalej jest to samo. Czy któryś z was ma może pomysł co to jeszcze może być? Bardzo prosiłbym o pomoc. Na benzynie jest wszystko Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie i mechanik stwierdził że klima potrzebuje więcej mocy silnika a gaz jest słabszym paliwem,poregulował i o.k,a i skierował wlot powietrza do filtra zeby przy wyluzowaniu nie gasł stwierdził że powietrze jest w stanie zagasić na gazie silnik gaz to gaz a nie bęzyna ,u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Co to znaczy, że skierował wlot powietrza do filtra? U mnie gazownik stwierdził, że silnik dusi się gazem i dlatego gaśnie(że niby dostaje za dużo gazu przy niskich obrotach) i dołożył dodatkowy wężyk od filtra do kolektora z ominięciem przepustnicy, że niby jak silnik będzie dostawał lewe powietrze to będzie lepiej. Wydaje mi się, że to trochę pomogło i mniej gaśnie ale i tak gaśnie przy czym rzadziej niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!