Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycena Naprawy Scenic II 1.6 113 2004 PO KOLIZJI


tagerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

<><><><><><><><><><><><><><>

<><><><><><><><><><><><><><>

Jaki może być koszt naprawy Scenica 2 2004 1.6 113km po kolizji z winny Sprawcy(allianz) bo nie wiem jak się przygotować na spotkanie z rzeczoznawcą . Wrzucam Fotki.

<><><><><><><><><><><><><><>

Dodam że osłona pod silnikiem też dostala strzała ponieważ starsza pani wymusiła i rzuciłó mnie na wysepkę ze znakiem. Silnik chodzi sprawdzałem, słupek przedni cały, próg cały.

<><><><><><><><><><><><><><>

Zauważyłem uszkodzoną alufelge z tyłu i wbity element w nadkole z (Forda Fiesta 2004) jakas listwa, Koło tylnie wygląda jakby było przesuniete ale nie wiem?

nadkole tył przyrysowane, szyba w dzwiach opuszcza sie ale trochę.

<><><><><><><><><><><><><><>

W ASO wycenili po tych zdjeciach na 10 tys. ??

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

post-58087-0-42753700-1468785703_thumb.jpg

post-58087-0-26703600-1468785719_thumb.jpg

post-58087-0-57452300-1468785734_thumb.jpg

post-58087-0-98971100-1468785749_thumb.jpg

post-58087-0-42593400-1468785773_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tys to bardzo dobra wycena jak dla mnie. Po drugie wycena przerasta wartość auta więc pewnie będzie szkoda całkowita.

Myśle że na używanych cześciach z alledrogo wyniesie do 3tyś. Za same części. O ile nie jest coś grubszego.

Jak uzna ci szkode całkowitą to dostaniesz wartość rynkową auta. U nich to pewnie jakies 8-9tyś i zabiorą ci auto lub sobie je zostawisz :)

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czekam i czekam aż biedny Allianz Wyśle mi kosztorys szkody itp.

Mówisz mi że 3 tyś. za same części czy z robocizną ??? no zobaczymy jak to wyjdzie. Oby tylko nie było nic poważnego z układem jezdnym. Ogólnie Współpraca z Allianz na początku wygląda tragicznie.

Jak ktoś ma jakieś sugestie to proszę o odpowiedź???

 

Dodano: 28 lip 2016 - 21:01

Witam. Dostałem dziś wycenę a więc samochód wycenili mi na 8200 brutto przed kolizją a naprawę na 11000 brutto. ale coś mi zaniżyli wartość samochodu przed kolizji. Więc szkoda całkowita.

 

1 Co Zrobić i na co się powołać żeby koszt przed kolizją był wyższy???? Jak napisać odwołanie aby było zasadne??? (allianz)

2. Sprawdziłem kosztorys i z grubsza się zgadza jeśli chodzi o model,wyposażenie, ale części policzone do naprawy np: zderzak, błotnik policzyli zamienniki.

Umówiłem się jeszcze raz na oględziny, bo zauważyłem uszkodzony mcpersson oraz zwrotnicę.

 

Sumy odszkodowania jeszcze mi nie przysłali.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu mysle ze zostawił bym sobie auto i kupił bym sobie taki sam model. Tutaj tez wchodzi w gre czy masz gdzie trzymać autko. Po kupnie przełożył bym wszystko co jest sprawne do nowego a reszte sprzedał.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś podał jeszcze wyceny stanu po kolizji, dało by to pełny obraz, podałeś tylko sumy co świadczą tylko i wyłącznie o tym że kierują sprawę jako szkoda całkowita, w większości przypadków najchętniej wybierana opcja przez TU. Pewnie liczą że zgodzisz się na to co ci podeślą...

Sumę możesz podciągać jeśli nie umieścili czegoś w wyposażeniu na plus; może nowe opony troszkę podniosą (stare opony bardzo obniżają wartość), a tak to sumy raczej są sztywne brane z programów kosztorysowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!