Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio Arcamys 3D sound - ustawienie czasu


Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy Clio3ph2 ale mam nadzieję trafi się tu dobra dusza która mi pomoże ;)

 

Zmieniłem u siebie wyświetlacz z 3 liniowego (affa2 ze ściemniaczem) na RS Monitor (affa3 ze ściemniaczem) oraz radio z podstawowego (R07/Rad07 - zwykłe płaskie) na takie z Bluetooth'em (Arkamys 3D sound BT z gałkami).

Przy okazji uruchomiłem też moduł C-Box + AUX/USB który zamontowałem wcześniej ale nie działał

Do pełni szczęścia pozostało mi ustawić zegarek na wyświetlaczu (RS monitor nie ma przycisków)

 

Problem jest taki iż powinno być w radiu opcja ZEGAR w menu ustawień systemowych ale tej opcji po prostu nie ma. (prawdopodobnie dlatego iż radio jest od zestawu z nawigacją, a tam godzinę na wyświetlaczu ustawia się z poziomu tomtoma)

Próbowaliśmy wczoraj na wszystkie możliwe sposoby i niestety nie znalazłem opcji ustawienia zegara.

Resetowanie radia o północy nie wchodzi w grę bo o ile czas pokaże może i dobrze to godzina będzie migała co mnie wkurza.

Ktoś zna jakiś sposób? Da się CLIPem uruchomić opcje zegarka w menu radia może?

Jako ciekawostkę dodam że CLIP nie komunikuje się z radiem.... nie widzi go w systemie :-P (ani na starym radiu + wyświetlacz ani na nowym zestawie)

Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak Clip może radia nie widzieć, a ono działa i da się w nim wszystko zmieniać.

 

Ba po wpisaniu kodu za pierwszym razem i wypięciu radia na kilka minut normalnie działa po ponownym wpięciu (czyli przypisuje sobie VIN pojazdu)

 

Wersja CLIPa 153 (albo 158 - nie pamiętam :P )

 

 

P.S. wolałbym by się odbyło bez wysyłania radia, bardziej zależy mi na POMOCY, a nie nachalnym wciskaniu swoich usług. Do elektronika który mi to ogarnie bez zająknięcia też mogę iść i wydać kasę ale po co?

W ASO mówili że u mnie RS Monitora czy takiego Radia się nie da podłączyć, a chwila zabawy CLIPem pokazała że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wciska swoich usług i już żałuję iż napisałem,

Ustawienia radia można zmienić clipem, clip się nie łączy - to clip do bani lub problem w instalacji can

Na co liczysz że ktoś powie iż weź czerwony przewód i podłącz z zielonym i będzie OK ?

Do sprawdzenia linia can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak się dało... Ani nie problem CLIPa ani nie problem instalacji.

Kolega powiedział mi tak:

Przy uruchamianiu CLIPa podaj VIN auta z radiem takim jak masz i z navi. Trafił się vin od 1,6GT i nagle ładnie wykrył radio i komunikację + błędną konfigurację (oprócz tego cala masa innych rzeczy mu nie pasowała hehe)

Szybka konfiguracja radia, rest CLIPa i NIEMOŻLIWE STAŁO SIĘ MOŻLIWE - po autowykryciu VINu u mnie zero błędów i jest RADIO ;)

 

Godzinka ustawiona z poziomy radia, CBOX działa - wszystko gra!

 

thumb_hosting_zdjec_1470169258__20160802_213812.jpg

thumb_hosting_zdjec_1470169285__20160802_213847.jpg

thumb_hosting_zdjec_1470169316__20160802_213900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!