Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sonda lambda, problem z masa, kolektor wydechowy


czarny1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Własnie zakupiłem swoje piekne coupe z 1996. Mam popękany kolektor i luzy na połączeniach tłumików. Auto chodzi jak traktor. Pali 11 l na sto.

Nie dziła obrotomierz, skacze i wariuje jak cyrkowiec. Radio wyłącza sie na sekundy podczas stania na swiatłach i zaburza obroty. nie działa też nawiew, tylko na 4 wieje. Nie działa zamek a auto moge otworzyć tylko jak zbliże kluczyk do lusterka. Bede go teraz picować, zebym byl z niego dumny. Prosze o rady co do tego jak postępować. Potrzebuje nowy kolektor i może sonde lambda, gdzie i jak ja najlepiej kupić. Czy wtedy spalanie ustali sie na logicznym poziomie jak na 1.6 i 90 km, czyli okolo 7l na sto? Jak naprawić zamki, gdzie kupic bateryjke do kluczyka. Co oznacza kontolka prostokata z wykresem jak pasmo górskie? ;) Jak naprawić elektryke? Proszę o schemat elektryczny do tego auta to wiele mi pomoże. Wyszystkim, którzy pomoga mi ogarnaąc to autko, które bardzo mi sie podoba z góry serdecznie dziekuje. Adam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zje...ka, Jak jeszcze nie wiesz to przeczytaj Regulamin, są tam zasady które należny przestrzegać na tym forum. Nie będziesz - będą kłopoty

wracając do tematu;

Potrzebuje nowy kolektor i może sonde lambda, gdzie i jak ja najlepiej kupić.

Tam gdzie zawsze, ale drogo, szroty, "normalne" i internetowe sklepy, czasami ktoś coś wrzuci na forum.

Czy wtedy spalanie ustali sie na logicznym poziomie jak na 1.6 i 90 km, czyli okolo 7l na sto?

Raczej za nisko byś chciał to spalanie mieć, ale ... jest taka nadzieja ;)

Jak naprawić zamki, gdzie kupic bateryjke do kluczyka

Zamki? Masz na myśli wkładki w drzwiach do otwierania mechanicznego czy CZ? Bo to dwie różne sprawy. Wkładki wymieniasz na sprawne łącznie ze stacyjką, To że nie masz CZ to już inna sprawa i przyczyn może być kilka, bez sprawdzania kilku rzeczy. Wszystko jest opisane na forum, przepisywać nie będę.

Co oznacza kontolka prostokata z wykresem jak pasmo górskie?

EKG - też jest opisane na forum <szukaj>

Jak naprawić elektryke?

Co za pytanie, zwykle to się łaczy kabelek do kabelka, czyści styki lub wymienia wadliwe elementy i połączenia.

Proszę o schemat elektryczny do tego auta to wiele mi pomoże

Jak jeszcze nie zauważyłeś na Downloadzie leżą.

Tyle na początek.

I jedna uwaga - zanim cokolwiek napiszesz, najpierw przeczytaj to co już inni napisali.

Po za tym pisz często, z sensem i na temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, pracuje nad autem. :) Kolektor chyba uda się pospawać. Mam teraz problem z radiem. Po odłączeniu akumulatora nie mogę włączuc radia. potrzebuje kodu. Jak go zdobyć bo stary właściciel mówi, że zapomniał.

 

Dodano: 28 lip 2016 - 21:06

Proszę też o wskazówki przy jakich obrotach zmieniac biegi i jakich predkosci nie przekraczac aby spalanie bylo jak najnizsze. mam 8 zaworowy 1.6 benzyna z 96 roku

 

Dodano: 28 lip 2016 - 23:17

cięcie

 

zdjecie naleki na radiu

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!