Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niskie ciśnienie doładowania, turbo


igorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Silnik 1.5 dci k9k722 82 KM.

CLIP:

1. Brak błędów.

2. Ciśnienie doładowania w granicach 900, gdy zalecane ciśnienie doładowania powyżej 1200-1300.

 

Objawy:

Brak mocy po nagrzaniu się silnika, ale w trakcie dłuższej jazdy czasami odzyskuje moc, wtedy ciśnienie jest zgodne z zalecanym.

Kiedy nie ma mocy to po dodaniu gazu słychać również dźwięki.

 

Turbo było regenerowane 4000 km temu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto świeżo nabyte? Kupione z pewnych rąk ? pewny przebieg ? Jak sprawowało się przed usterką ? Ile paliło na 100 km ? Sugeruje ; przeczyścić zawór EGR , wymienić elektrozawór turbiny, ( często się psuje lub przycina ) , zatankować paliwo (dużo) najlepszej jakości, dodać olej 2T na zbiornik i przejechać kilkadziesiąt km .

Czy właściwie eksploatujesz turbinę ? Były przypadki turbin po regeneracji które nadawały się do wymiany. Były podobne tematy na forum

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione "świeżo" z salonu w 2005 roku, przebieg 218 tys. km - oryginalny.

EGR wymieniony, działa według clipa poprawnie - kąty otwarcia zgodnie z zalecanymi.

Wiem jak nie działa EGR - bo rok temu się zatkał się.

Przed usterką spalanie rzeczywiste w normie.

Poprzednie turbo przetrwało 214 tys. km, czyli zakładam, że właściwie eksploatuję turbo - no i wiem jak nie działa.

Po wymianie wtryskiwaczy nawet nie dymi przy dodaniu gazu w podłogę -sprawdzałem jadąc z tyłu samochodu.

 

Stawiam na zawór ciśnienia doładowania.

Czy demontaż samego zaworu jest możliwy bez demontażu innych części samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil,bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Z I postu powyżej zrozumiałem, że jesteś świeżym właścicielem auta 1,5/82 KM / kupionym z przebiegiem 148000 km. Z II postu-po chwilowym zastanowieniu wychodzi, że; auto masz od nowości, zrobiłeś 218000 km . W okolicach 200000 km wymieniłeś; zawór EGR, zregenerowałeś turbinę, wymieniłeś wtryski na nowe. Spalanie -miałeś w normie do momentu usterki.

Sprawdza się więc teoria, że w okolicach 200000 km trzeba wymienić EGR, wtryski, regenerować turbinę, wymienić koło dwu-masowe (jak jest)

Ja sugeruje wymianę elektrozaworu turbiny a nie czujnik ciśnienia turbiny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się więc teoria, że w okolicach 200000 km trzeba wymienić EGR, wtryski, regenerować turbinę, wymienić koło dwu-masowe (jak jest)

pitu pitu, herezje a nie teoria. Wtryski i pompa 352 tys i jeździ, EGR zaślepiony, dwumasowego nie ma, turbo robione przy 240 tys.

Ja sugeruje wymianę elektrozaworu turbiny

w 82 konnym nie ma elektrozaworu, sterowanie nadciśnieniowe jest. Jeżeli za mało ładuje, można pokręcić śrubkę na sztandze. Wygląda na to, że fachowcy nie wyregulowali jej po regeneracji

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski były wymieniane z powodu uszkodzenia mechanicznego przez tłok - obrócona panewka.

Zużycie wtryskiwaczy 60% jakkolwiek to mierzą nie wnikam.

 

Zgadza się k9k 722 nie ma elektrozaworu, jest tzw. ZAWÓR REGULACJI CIŚNIENIA DOŁADOWANIA.

 

Z tą regulacja byłoby ok, gdyby nie fakt, że raz ładuje ciśnienie dobrze a raz nie.

Wczoraj testowałem samochód i wyszło, że jak źle ładuje to po osiągnięciu np. na 2 biegu 3200 obrotów/min zaczyna znów ładować dobrze.

Czyli teoria, że zawór zacina się może być słuszna.

W piątek zlecę wymianę zaworu, dam znać czy wymiana pomogła.

Edytowane przez igorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że mylone są pojęcia czujnika ciśnienia doładowania. Wygląda tak. Dochodzi do niego wiązka przewodów elektrycznych biegnąca do sterownika silnika. Czujnik jest na dolocie pomiędzy intercoolerem a silnikiem. Może być walnięta wiązka elektryczna

thumb_hosting_zdjec_1470231321__czujnik-cisnienia-doladowania-bosch.jpg

 

sKarlosMegane - mówi o zaworze upustowym przy turbinie, przy czym turbina wg. właściciela; raz ładuje ciśnienie dobrze a raz nie. Gdzieś coś nie łączy dokładnie, brakuje szczelności połączeń

thumb_hosting_zdjec_1470283981__turbosprezarka-motair-turbolader.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Usterka" zdiagnozowana - luz na turbinie (przebieg 4000 km ) i łopatki zaczęły trzeć o obudowę.

Poradziłem mechanikowi sprawdzić ciśnienie oleju i okazało się za niskie.

Wymieniono pompę oleju i turbo.

Wydaje mi się, że należy regularnie co 30 tysięcy mierzyć ciśnienie oleju.

Może oryginalna turbina pokręciłaby się dłużej niż 200 000 km.

Czy ktoś z kolegów każe mierzyć ciśnienie oleju podczas przeglądów?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, u siebie wymieniałem turbo przy przebiegu 240 tys, obecnie jest 353, to będzie 113 tys km na nowej. Ciśnienia oleju nie sprawdzałem, pompy oleju nie wymieniałem, a przebieg ponad półtora razy większy. Jak dla mnie, to 200 tys czy 300 tys, to nie jest przebieg na niedomaganie pompy oleju i coś mnie się wydaje, że regeneracja była wadliwa. Posiadasz informację, jak wyglądała regeneracja pierwszym razem i teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem dostałem zregenerowaną turbinę - korpus turbiny z innego samochodu plus nowe flaki -koszt 750 zł - podobno z mojego samochodu nie nadawała się na regenerację, ale bezpośrednio z regeneratorem nie rozmawiałem.

Teraz wsadzono nowe flaki- koszt 250 - 300 zł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne, za 250 zł to można wymienić zawór upustowy i wyczyścić obudowę co najwyżej, a nie regenerować bebechy. Za sam rdzeń dałem chyba 700-800 zł z przesyłką, już nie pamiętam bo 4.5 roku temu to było, więc jak przebiegła regeneracja twojej za 250 zł teraz i pierwszym razem kompletna z wymianą obudowy itd za 750 zł, to można się tylko domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!