Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektroniczna przepustnica - usterki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam nadal problemu z szarpaniem podczas płynnej i delikatnej jeździe ok 2-3 tys rpm lub przyspieszaniu z lekko wciśniętym gazie, przy mocniejszym wciśnięciu tego nie ma. Byłem u mechanika, pod clipem zero błędów. Powiedział, że gdyby to była sonda, cewki to by od razu błąd wywaliło. Zwrócił jedynie uwagę, że przepustnica ma duże luzy tzn jak delikatnie dotykał gazu to była słuchać jakby stukała. Powiedział, że elektronika w niej jest dobra bo też by był błąd. Czyściłem ją i nie widziałem luzów.

Jakie są objawy padającej przepustnicy i jak sprawdzić czy ma luzy? Czy może w danym miejscu ma wytarte ścieżki i wtedy szarpie?

 

Dodano: 17 sie 2016 - 00:23

Nikt nie wie?

 

Wysłane z mojego C3

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika wałków rozrządu nie mogę znaleźć, znalazłem tylko czujnik wału.

Bo go nie masz.

Wyjmij wszystkie cewki, dokładnie je wyczyść, dokładnie wytrzyj gniazda cewek w głowicy. Ja je czyszczę szmatką nasączoną WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4 nowe cewki beru, wyczyszcze gniazda i zobaczę czy coś dało. A sonda by takie coś powodowała?

 

Wysłane z mojego C3

 

Dodano: 22 sie 2016 - 13:06

Cewki założone, poprawy raczej nie ma. Zauważyłem, że na porcelanie na dwóch swiecach są jakby dwie małe ryski. Posmarowalem świece smarem beru ale nic nie pomogło. Świece maja przejechane może że 300km. Chyba kupię jeszcze świece, jak nie pomoże to sonda a potem to już nie wiem co.

 

Wysłane z mojego C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację, jeśli nic nie pomogło(świeca/cewka) zostają wtryski.

U mnie były podobne objawy kiedy zaczynał się kończyć jeden z nich.

Przepustnica może być powodem falowania(na wolnych obrotach), ale nie szarpania podczas przyspieszania.

ps

Beru są fajne ale ja kupiłem lucasa (jakoś tak) i działają już rok (gwarancja jest na 3 lata).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te eq świece.

 

Jak się dostać do wtryskow? Nad nimi jest taka niby półka Alu.

Można je jakoś sprawdzić?

 

Wysłane z mojego C3

 

Dodano: 24 sie 2016 - 15:33

Świece nie pomogły. Czy można sprawdzić wtryskiwacze? Jak się do nich dostać?

 

Wysłane z mojego C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem przepustnice, ma wytarty ścieżki co chodzą po nich te druciki co prawda wytarty jest w miejscu gdzie przepustnica jest zamknięta a auto szarpie jak jest częściowo uchylony, więc nie w tym miejscu. Z drugiej strony może nie ma dobrego przepływu? 6445f0eaddc2559c6d85wfffaaf1b2a0b64.jpg352222fa8efd7c1875899e28fwfb5bbc56b.jpg

Przepustnica na wolnych obrotach ma 10 procent otwarcia a na maksa wciśnięciu jest tylko 80procent. Czy mógłby ktoś sprawdzić jak ma u siebie?

 

Wysłane z mojego C3

 

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!