Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane i uszczelka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, otóż chodzi o to, że niedawno temu padła mi uszczelka, jednak mechanik ją wymienił razem z linką od hamulca ręcznego oraz hamulcami tylnymi. Jednakże teraz sytuacja się powtórzyła, padła kolejna uszczelka (prawdopodobnie, ja tam się nie znam) i ubywa oleju z silnika. Moje pytanie jest następujące: Czy można wymienić uszczelkę samodzielnie, kupując ją w sklepie motoryzacyjnym i w ŁATWY sposób zamontować ją, czy lepiej oddać samochód do mechanika. A jeśli tak, to ile taka naprawa kosztowałaby?

post-85496-0-03690100-1472218326_thumb.jpg

post-85496-0-24961500-1472218351_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o uszczelkę pokrywy zaworów? Tam jest co najwyżej lekko zapocone na tym zdjęciu, jak dookoła tak wygląda, a oleju wyraźnie ubywa na bagnecie to szukałbym innej przyczyny ubytku oleju. Sama uszczelka jest tania, a wymiana prosta, choć to zawsze pojęcie względne w przypadku mechaniki. Jakbyś to robił sam to uważaj przy dokręcaniu śrub pokrywki, łatwo je zerwać, nie dokręcaj ordynarnie.

Swoją drogą z tego co widzę (zdjęcie mocno niewyraźne) to mechanik nawalił tam jakieś uszczelki w płynie, bo wystają gluty, dziwne.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wcześniej tak samo się lało z prawej strony, mechanik powiedział że to wina uszczelki. Wymienił, i narazie z tamtej strony nic się nie dzieje, natomiast teraz tutaj się leje. Zdjęcie wiadomo- zrobione, gdy już olej wysechł i została plama skąd leciał olej.Gdy odpalę znów samochód i troche się zagrzeje, to będzie się lać ponownie.Co można zrobić w takiej sytuacji, spróbować naprawić samemu, a jeśli tak, to w jaki sposób, czy po prostu oddać mechanikowi i niech on się już w tym bawi? Zrobiłem jedno zdjęcie wyraźniejsze, jednak nie wiem czy to coś da.

post-85496-0-20220100-1472376929_thumb.jpg

Edytowane przez Astreuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie na dziale download tutorial regulacji zaworów, to zaczyna się właśnie od zdjęcia pokrywy zaworów i tej uszczelki, zobaczysz sobie czy to proste dla Ciebie i czy się podejmiesz. Nie wiem czy jest jakiś typowy poradnik do wymiany tej uszczelki tutaj na forum. Według mnie mechanik nie powinien wziąć więcej jak 50-60zł plus koszt uszczelki, ale wiadomo jako to jest z warsztatami, nie istnieją normy cenowe.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wiem, że odpada. Nie mam: klucz do świec - 16mm nasadowy długi ( nie mam wcale kluczy do świec ), szczelinomierz ( nie mam, ani nie wiem co to jest ), klucz dynamometryczny ( też nie wiem co to jest za klucz). Pozostaje samochód oddać do mechanika, jeśli nie mam tych kluczy. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelinomierz do regulacji zaworów, a tego robić nie będziesz. Klucz dynamometryczny do dokręcenia pokrywy zaworów, wspominałem źe trzeba lekko ją dokręcać źeby nie zerwać śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!