Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automat AL4, DPO - spadająca linka zmiany biegów


mirek65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Po zakupie Scenica okazało się że kilka razy podczas włączania biegu zostawałęm z luźnym lewarkiem i bez biegu.

Poprzedni właściciel tego nie naprawił, o poinformowaniu mnie nawet nie wspomnę <_<

Problem stwarzała wyrobiona końcówka linki która nie trzymała się na kulce wybieraka.

Ktoś próbował naprawić to nakładając na kulkę jakąś izolację czy coś,

efekt był na raz... linka spadała.

 

post-94565-0-08000900-1476007781_thumb.jpg

 

Zakupiłem więc cały układ wraz z lewarkiem i linką (z demontażu).50 zł.

 

post-94565-0-59254400-1476013155_thumb.jpg

 

Nie bardzo potrafiłem się dostać do lewarka od środka samochodu,

przerażała mnie ilość wszelkiego rodzaju plastików które będę musiał rozebrać (bez połamania co najmniej połowy), podjąłem więc decyzję o wizycie w ASO.

Przyjęto mnie ze zdziwieniem gdy prosiłem o sprawdzenie zakupionego lewarka wraz z linką i zamontowanie go do auta.

Kwestia przyjęcia auta na warsztat ... osobna historia !

Ale w końcu po informacji że to będzie kosztowało 200 zł... auto stoi na podnośniku :rolleyes:

 

Pomyślałem że to trochę za drogo, ale niestety z tym autem mam małe doświadczenie więc za wiedzę trzeba zapłacić.

Okazało się że dojście do lewarka i linki jest też od spodu samochodu.

 

Zrobili w godzinę i tutaj najciekawsze... pan z recepcji podszedł do mnie i z nie ukrywaną satysfakcją stwierdził.. też spada !

Następnie otrzymałem propozycję zakupu nowej linki za ok. 250 zł i oczywiście drugi montaż za 200 zł.

Czyli ogółem ta zabawa wyniesie mnie ok. 650 zł.

W tyle głowy zapaliła mi się ostrzegawcza lampka... po założeniu nowej linki powiedzą że wytarła się kulka...potem znajdą problem z olejem......itd,itd.

Nie zgadzam się na rolę jelenia.

Zabrałem auto do domu, na podwórku po dokładnych oględzinach postanowiłem dokonać modyfikacji połączenia wybieraka z linką.

 

tak wygląda wybierak po modyfikacji:

 

post-94565-0-87005600-1476010803_thumb.jpg

(czemu fotka obrócona? nie wiem, na pełnym podglądzie już jest normalnie)

 

Myślę że dla każdego jest to sprawa jasna i tłumaczenie zasady modyfikacji jest zbędne.

Po zamontowaniu tak wygląda wybierak (wieczny !)

 

post-94565-0-34643300-1476011636_thumb.jpg

 

Dodam tylko że śruba to M8 , otwór w plastikowej końcówce linki też przejechałem (bez litości) wiertłem fi 8 mm.

 

Podsumowanie:

Miałem już kilka aut z taką samą skrzynią Laguna 1 ph2, Peugeot 406, Citroen C5, tam nie miałem takiego przypadku.

Drugi zestaw zakupiony na A.....o - ten sam problem ! Podejrzewam że po zdjęciu linki z tej kulki ..... kaplica ! --> JEDNORAZÓWKA (?)

Ta kuleczka razem z końcówką linki to chyba jest sposób na wyciąganie kasy (nie małej) przez serwisy.

Panowie z serwisu pełni sceptycyzmu stwierdzili że jeżeli mi się to uda...mhm ! <zolta> (ta modyfikacja) to mam do nich przyjechać i pokazać.

 

Nie pojechałem ! ...a może trzeba było ?

<piwko>

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!