Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szumy z okolicy skrzyni biegów.


Psuja72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Od około 3 miesięcy jestem prawie szczęśliwym posiadaczem megane II phI rocznik 2005.

W momencie nabycia samochodu wymagał on wymiany sprzęgła wraz wysprzęglikiem. Wybór padł na zestaw LUKa. Jeśli trzeba poszukam jego numer.

Wszystko było prawie idealnie ale zaobserwowałem problem z wbijaniem biegu wstecznego oraz czasami jedynki.

Postanowiłem wraz z mechanikiem wymienić olej w skrzyni. Model skrzyni w moim przypadku to JH3. Mechanik zakupił 3 litry oleju ELF TRANSELF SYN FE 75W-90. Nie wiem ile spuścił oleju ale wiem że wlał 2.5 litra nowego oleju. Po wymianie wróciłem do domu. Meganka stała przez 2 dni (weekend), zaś w poniedziałek rano miałem problem... Za cholerę nie szło wbić wstecznego ani jedynki, dopiero po kilku próbach się udało, ogólnie był problem z wbijaniem biegów, po około tygodniu problem z wbijaniem biegów ustał lecz pojawił się inny...

Obecnie coś strasznie szumi z okolic skrzyni biegów, wraz z temperaturą nasila się, po redukcji np. z 4 na 3 jest wyraźnie głośniejsze. Biegi wchodzą lecz z delikatnym oporem, dodam iż na postoju po wciśnięciu sprzęgła szumienie znika i pojawia się po puszczeniu sprzęgła.

 

I teraz pytanie co jest tego przyczyną? Zły olej w skrzyni czy wadliwy wysprzęglik? Mechanik twierdzi że wysprzęglik ja że olej ponieważ usterka wystąpiła zaraz po jego zmianie, na dodatek z tego co się dowiedziałem to do tej skrzyni powinien zostać wlany olej ELF TRANSELF NFJ 75W-80 w ilości 2.8L. Dodam również że na sprzęgle przejechałem prawie 1000km zaś na nowym oleju może 20km.

 

Proszę o pilną radę ponieważ nie chcę uszkodzić skrzyni.

W razie pytań postaram się jak najszybciej na nie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ten sam problem. Wsteczny wchodzi ciężko i strasznie szumi na 4 i 5 biegu , ale jeszcze nic nie robiłem bo nie mam pojęcia co to może być.

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6, 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Tomixcsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to możesz mieć ogólnie mało oleju w skrzyni i stąd ten efekt.

 

Wracając do mojego problemu.

Porównałem parametry obu olei, ten użyty przez mego mechanika ma znacznie wyższą lepkość kinetyczną (@40'C o ponad 100%) oraz nieco niższą gęstość. Być może olej stawia zbyt duży opór?

Najwyżej przycisnę nieco mojego mechanika i zmienimy go na taki jak ma być czyli NFJ.

 

Edit.

Olej wymieniony na taki jak powinien być.

Biegi zaczęły wchodzić normalnie, co dziwniejsze według komputera pokładowego spalanie zmalało o jakieś 0,5l/100km

Niestety szum został...

Poniżej wklejam link do filmu na YT, mimo innego samochodu mam identyczne objawy.

 

Hmmm wadliwy wysprzęglik centralny? Ktoś może miał podobny problem?

PS. Podaje oznaczenie sprzęgła LUK 620311933

Edytowane przez Psuja72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.
Przepraszam za post pod postem ale chcę odświeżyć temat.
Niestety ale to co słychać u mnie jak i na filmie to uszkodzone łożysko/ska.

Problem nasila się i czeka mnie regeneracja albo kupno regenerowanej skrzyni.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!