Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dmucha z wlewu oleju


listtadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam takie pytanko czy to normalne kiedy dmucha z wlewu oleju po odkręceniu korka, oczywiście na uruchomionym silniku. A mam Scenica II 1.9dci 2004r. i 105tyś km. na liczniku (tak jest na liczniku...).

 

Dodam że oleju spala mi tyle że przez rok czasu(jakieś 10tkm) musiałem dolać ze 200ml.(dwie setki). A żeby zakopcił to muszę krecić go do ok 4tyś obrotów żeby coś zobaczyć. Także nie ma oznaków na spadek mocy czy jakieś inne dolegliwości z tego powodu.

 

Pisze ten temat ponieważ ostatnio znajomy mówił mi o silnikach które po odkręceniu korka wlewu oleju lekko go zasysają, to są super a te które dmuchają, to są zajeżdżone.

 

Czy powinienem mieć jakieś obawy?

 

Za podpowiedzi wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem szczerze ze jesli bierze Ci tak malo oleju i nie kopci na niebiesko , oraz ma moc to jest wszystko ok. <ok> Niewiem jak jest w Megankach - moze uzytkownicy sie wypowiedza ,ale duzo zalezy od konstrukcji silnika w niektorych markach jest to faktycznie nie do przyjecia w innych jest to normalne> Dla pocieszenia silniki Bmw w modelach 316-318 lata 91-98 dmuchaja nawet z otworu po wyciagnieciu bagnetu oleju i jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W Silniku 1,9 dCi 88kw czyli Laguna II, Megane II, Scenic II jest kompresja na klawiaturze. Co za tym idzie po odpaleniu jeśli odkręci się korek wlewu ( bagnet ) to dmucha jak ... . Nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam:)

Wiele silników ciśnienie w komorze zaworowej wykorzystuje do sterowania innymi urządzeniami za pomocą przewodów ciśnieniowych, np: serwo itp. także nie sądzę żeby to był problem, chyba że ciśnienie tam masz większe niż w komorze spalania;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!