Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana głośników + i - ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapragnołem wymienic w moim Scenicu 98r głośniki z tyłu. Kupiłem nowe i... oczywiscie Renault ma kostki na koncu kabli a ja mam w nowych 2 kable na + i -. Ktory kabel wchodzacy do kostki jest + a ktory -? Sa tam jakies rozowe kolory a te kable do nowych sa czarny i czerwony. Jak to skumplowac aby nic nie popalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mają racje ale jeżeli chcesz to zrobić fachowo to podepnij je w pierwszy sposób daj wiecej basu i sprawdz czy glosnik przy dzwieku basowym wybija w góre. jeżeli tak to trafiłeś +w+ -w-. jeżeli wbija membrane w dól to podłącz na odwrót;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Czarny przewod podlacz do glosnika na minus, czerwony podlacz w glosniku na + (podejrzewam ze wtyczki na kablu i koncowki na glosniku nie pozwola inaczej). Potem czarny kabel podlacz do kabla w kostce kolor z czarnym paskiem (np. pomarancz+czarny pasek), a czerwony podlacz do koloru bez paska (np. pomarancz).

Sprawdzenie glosnikow przeprowadz nastepujaca - wypnik kostke ISO z tylu radia i podlacz do tej WYPIETEJ kostki plaska baterie (4,5V) w nastepujacy sposob: plus bateri do kabla z kolorem (np. pomarancz), zas minus bateri do kabla z kolorem+ czarny pasek (np. pomarancz+czarny pasek) - powinno wypchnac membrane glosnika na ZEWNATRZ. Jesli jest inaczej to zmien polaczenia glosnika w miejscu: Orginalna kostka przylaczeniowa glosnika - kable nowego glosnika (miejsce te gdzie "nowe" laczy sie ze "starym").

P.S.

Kolego Lepper_pl nie jest obojetne podlaczenie "obojetnie jak" glosnikow - beda wtedy graly w PRZECIWFAZIE, lub jesli podlaczymy jeden glosnik dobrze drugi zle i akurat w obu kanalach bedzie ten sam dzwiek to beda one sie znoscic (jeden glosnik wychyli membrane na zewnatrz drugi zas do srodka) - taka jest teoria. Zle podlaczenie najlepiej wychwycic "nausznie" sluchajac szumu bialego i rozowego.

Sadze ze kolega z tego forum tez wlaczy sie do dyskusji - prowadzilem z nim dosc ostra polemike na tematy zwiazane z akustyka itp.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica jak podłączysz, podsumowując to co powiedział zicherka to najlepiej "na ucho" podłączyć :P podłączasz raz tak raz tak i wybierasz tą kombinacje która lepiej brzmi. 8-) spalić nic nie spalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!