Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak ssania


pacula79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym przywitać wszystkich posiadaczy tego auta. Czytałem podobne posty dotyczące takich problemów, ale tam były zwykłe przepustnice.

Mój problem polega na tym, że zaraz po zakupie auta zauważyłem, że po wciśnięciu sprzęgła, podczas zmiany biegów auto nie utrzymuje wolnych obrotów, tylko po chwili je uzyskuje i prawie chce zgasnąć. Ten problem po przeczytaniu tego forum udało mi się usunąć przez czyszczenie przepustnicy. Czyściłem ją kilkukrotnie preparatem Liqui Moly do czyszczenia przepustnic. Jednak pozostał drugi problem do rozwiązania, mianowicie rano auto nie ma ssania, tzn. obroty oscylują na poziomie 1 tyś., a powinny około 1300-1400, bo tak też wyczytałem na forum oraz sprawdziłem u kolegi, który ma takiego samego Scenica tylko zaznaczę, że ja mam Automatyczną przepustnicę. Zauważyłem jednak,ze po podłączeniu do OBD 2, auto rano miało temperaturę silnika 11 stopni i oczywiście ssania brak. Jednak po chwili go zgasiłem i znów odpaliłem i obroty były na poziomie 1400, tyle że temp. silnika wynosiła 23 stopnie. Test powtórzyłem dzisiaj i jest tak samo. Czujnik temperatury wymieniłem na nowy oryginalny, świece oraz filtr powietrza, tak samo. Dlatego pytam, czy może to wina czujnika powietrza w kolektorze dolotowym, ewentualnie jak go sprawdzić. Słyszałem też, że te elektroniczne przepustnice były wadliwe. Z góry dziękuję za wszystkie porady

 

Dodano: 04 lis 2016 - 12:19

Może się ktoś wypowiedzieć, kto ma takiego Scenic tylko z elektroniczną przepustnicą i jakie ma obroty na zimnym silniku?

 

Dodano: 09 lis 2016 - 09:09

Widzę, że wszyscy swoje szczeniaki mają na "linkę"

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!