Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie i kontrolka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z megane 1 1.6 8V. Dziś samochód zaczął mi szarpać w trakcie jazdy, zatrzymałem się na poboczu i na luzie obroty tak falowały że prawie zgasł. Zgasiłem samochód i odczekałem chwile, ale dalej szarpie podczas jazdy, na luzie już mniej, lecz wskazówka co jakiś czas spada na chwile w dół. Po chwili jazdy zapala się ta kontrolka: http://www.forumsamochodowe.pl/kontrolki-samochodowe/zdjecia/duxr32xze/kontrolka-awarii2dqcyuv-elektroniki-silnika.jpg . Co może być powodem awarii ? Pozdrawiam.

 

Dodam że od paru miesięcy czasami słychać rytmiczne dosyć szybkie cykanie w okolicach silnika. Najbardziej na drugim biegu przy ok. 1.5 tys obrotów. Przy szybszej jeździe nic nie słychać. Nie wiem czy może to mieć coś wspólnego z tym problemem.

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się dodanie prawidłowo tego zdjęcia Kolego. Chodzi o kontrolkę EKG silnika? Jak tak to sprawdź najpierw map sensor, a najlepiej zacznij od wężyka, który idzie do niego. On lubi się złamać po latach, może wypaść, ogólnie być nieszczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą kontrolkę w załączniku. Jutro postaram się to sprawdzić. Dodam jeszcze że teraz występuje tylko pojedyńcze szarpnięcie co jakiś czas samochodem i dzieje się to tylko na ciepłym silniku. Na zimnym nie szarpie od 2 dni.

post-91870-0-94258800-1478552947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź to o czym pisałem. Generalnie ta kontrolka może oznaczać, oprócz tego map sensora, problem z wtryskami, usterkę czujnika prędkości samochodu (ale to byś widział po niedziałającym prędkościomierzu) i chyba jeszcze błędne wskazania dla położenia przepustnicy.

Z tym map sensorem to kiedyś też miałem dość podobne objawy. Wężyk był przetarty i raz tak się układał, że dziura się zasklepiała, a innym razem otwierała i auto się dusiło.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wężyk wygląda na cały (w osłonce jest).. Co dalej sprawdzić ??

 

Dodano: 17 lis 2016 - 22:39

Czujnik położenia wału korbowego został wymieniony.

Komputer pokazuje takie błędy:

1. Czujnik tlenu

2. Manifold Absolute Pressure (MAP) Circuit Malfunction - CZYLI

Ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym (MAP) Awaria obwodu bezwzględnego w kolektorze dolotowym)

3. Usterka obwodu czujnika położenia przepustnicy

 

Problem pozostaje dalej..

 

Dodano: 29 lis 2016 - 23:26

Problem wygląda na rozwiązany. Wymieniłem map sensor (używka za 30 zł). Przejechałem już 200 km i na razie nic sie nie dzieje :)

Edytowane przez alisdl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!